PRVNÍ GÓL V ČESKÉ LIZE. Proti Boleslavi ho v dresu Liberce oslavil konžský

PRVNÍ GÓL V ČESKÉ LIZE. Proti Boleslavi ho v dresu Liberce oslavil konžský záložník Dzon Delarge. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Mladá Boleslav 2:0, mistr slaví první výhru od konce srpna

• 18
Výrazné zlepšení ve druhém poločase přineslo fotbalistům Liberce první vítězství od konce srpna. V souboji trápících se týmů porazil úřadující mistr Mladou Boleslav 2:0 a v dohrávce 11. kola tak přerušil svou sérii pěti zápasů bez výhry.

Naopak pro Boleslav platí, že v posledních sedmi kolech vyhrála pouze jednou a od posledních dvou týmů ji dělí jen tři body. To Liberec poskočil do horní poloviny tabulky na sedmé místo.

Utkání Liberec versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Severočeši vybojovali teprve druhé domácí vítězství, to první se datuje k druhému kolu. Proti Mladé Boleslavi byli přitom v prvním poločase horším týmem. Soupeř si vypracoval dvě vyložené příležitosti, domácí žádnou.

Jenže po přestávce nastal obrat, k němuž v 51. minutě zavelel konžský záložník John Delarge. Liberec najednou ožil a tříbodový zisk mu pojistil o třináct minut později nádhernou střelou z dálky středopolař Lukáš Vácha.

"Jsem strašně rád, že jsme to zvládli a konečně doma opět vyhráli," řekl v televizním rozhovoru liberecký kouč Jaroslav Šilhavý. "Viděl jsem na našich hráčích, že jsou nervózní, kupili spoustu nevynucených chyb. Po prvním gólu se nám ale dýchalo líp."

Do liberecké branky se po dvou ligových zápasech vrátil uzdravený Bičík a brzy musel ukázat své umění. Liberečtí sice od úvodu častěji drželi míč a snažili se tvořit hru, nebezpečnější a přímočařejší útoky však podnikala Boleslav.

Po dvaceti minutách si vypracovala dvě velké šance, které však Nešpor neproměnil. Nejprve ho po Kúdelově kolmici a následné Marešově přihrávce vychytal Bičík na přední tyči a za dvě minuty vyrazil domácí gólman na roh i přízemní střelu z druhé strany.

Na libereckém výkonu se zřejmě podepsala nervozita z dlouhé série bez výhry. Poprvé zahrozil až v 25. minutě Delarge, mladoboleslavský Miller si ale s jeho pokusem zpoza vápna poradil a vyboxoval ho do strany. Jinak hosté dobře přistupovali k domácím hráčům a jejich brankář byl v první půli téměř bez práce.

V 51. minutě ale Slovan z úvodní velké šance náhle udeřil. Štajner dostal ve středu hřiště trochu prostoru, vyslal kolmicí k brance Šurala a jeho křížnou přihrávku podél hranice malého vápna doklepl na zadní tyči do prázdné brány Delarge, jenž se ve svém třetím ligovém duelu po letním příchodu do Čech dočkal premiérové trefy.

Liberec prokázal v mlhavém večeru velkou efektivitu. V 64. minutě si narazil Vácha s Delargem, a i když mu míč trochu utekl, opřel se do něj ze strany za vápnem tak povedeně, že trefil přesně protější kout branky.

Mladá Boleslav se po dvou inkasovaných gólech nevzdala, ale ke zvratu skóre to nevedlo, protože Bičík v 85. minutě famózně vychytal Johanu. Středočeši tak odjíždějí z Liberce počtvrté za sebou bez bodu.

"Bohužel druhé utkání po sobě to bylo stejné. Jako s Olomoucí jsme si vytvořili šance a měli určitou kvalitu, ale když nevstřelíme gól, nemůžeme pomýšlet na body," povzdechl si mladoboleslavský trenér Ladislav Minář.