Karel Piták

Karel Piták | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonecký kapitán Piták: Škoda, že nemáme Jágra, aby chodili lidi

• 7
Vyléčil natržený sval a vrátil se do sestavy fotbalistů Jablonce. Kapitán Karel Piták se v roli podhrotového útočníka dostal do několika šancí, ale nedal žádnou. I přesto jeho tým porazil České Budějovice 2:1 a vládne lize.

"Náš výkon byl dobrý, hlavně po změně stran měl ty správné parametry. Jen góly nepřicházely…," litoval Karel Piták.

Utkání Jablonec versus České Budějovice ve videoreportáži

Jak těžký byl zápas?
Za vítězstvím jsme šli celý zápas. Prvních deset minut jsme je nepustili za půlku, ale Budějovice udělaly první útok, daly nám gól, a to s námi trochu zaklepalo. Pak jsme se postupně do zápasu zase dostali, když Lafy (Lafata) vyrovnal. Druhý poločas už byl na jednu bránu, ale pořád jsme se nemohli trefit, jen já sám jsem měl dvě tutové šance. Šli jsme do toho vůlí, vyhráli jsme sice až z penalty, ale určitě zaslouženě.

Byl to faul na penaltu?
Viděl jsem to zblízka. Lafyho drželi za dres, jasný pokutový kop.

Opět jste hráli o posun na první místo ligy, byli jste pod tlakem?
Myslím, že už ne. Náš výkon byl dobrý, hlavně po změně stran už měl ty správné parametry. Akorát ty šance…, když ale budeme takhle hrát i dál, šance zase začneme proměňovat a budeme vítězit klidněji.

Nastoupil jste po zranění, nebyly ty zahozené šance způsobené herním výpadkem?
To není o nerozehranosti, zkrátka jsem letos ještě nedal gól. Až mi to tam jednou spadne, tak se to možná zase rozjede.

Hrajete o první místo, přesto byla návštěva dva tisíce diváků…
…to je velká škoda, že na nás nechodí lidi, to nás mrzí. Asi budeme muset zavolat na Kladno, ať nám sem udělají Jágra, abychom to tady někdy vyprodali.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37