PRODLOUŽENÁ RUKA. Zkušený záložník Teplic Štepán Vachoušek poslouchá pokyny trenéra Ščasného, aby je poté mohl předat spoluhráčům. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Teplice - Jihlava 3:1, nový trenér Ščasný začal výhrou

• 26
Vítěznou premiéru si připsal trenér Zdeněk Ščasný na lavičce fotbalových Teplic, které tak přerušily osmizápasovou sérii bez vítězství. Jeho tým porazil v 10. ligovém kole Jihlavu 3:1.

Utkání Teplice versus Jihlava ve videoreportáži

"Uvědomoval jsem si, že pokud prohrajeme, bude to každý zápas těžší a těžší. Je to strašně důležité vítězství," prohlásil nový teplický trenér Ščasný. Ten zamíchal se sestavou a do středu zálohy vrátil Jarolíma.

Začátek nevypadal špatně a přinesl Teplicím i rychlé vedení - Podaný se na levé straně dostal k míči, pustil si ho do rychlostního souboje s Obertem a po jeho zpětné přihrávce pálil přesně k tyči Vůch.

Pak ovšem začala teplická snaha polevovat a obraz hry začal až příliš připomínat předchozích osm zápasů, kdy Teplice nedokázaly vyhrát. Pár nadějných brejků zhatily nepřesnosti a pohyb začínal postupně vadnout.

Ani Jihlava většinu prvního poločasu nehrála nijak zajímavý fotbal. Neprosazovala se dál než po vápno a alespoň náznaky šancí si vypracovala jen ze standardních situací, které přeměňoval do nepříjemně točených centrů Koloušek.

Těsně před pauzou ovšem Jihlava zatlačila a bylo z toho vyrovnání. Rohový kop ve 42. minutě vyústil ve velké zmatky v teplickém pokutovém území a po sérii odrazů pálil z vápna do prázdné branky Rada. Míč sice ještě vykopl stoper Lukáš, ale jen k úplně volnému Teclovi. Ten snad ani nemohl mít víc klidu pro zakončení.

O pauze v teplické kabině došlo na důrazné domluvy a hra domácích se zase zvedla. Začali tlačit, zlepšili standardní situace a začali se prosazovat ze vzduchu.

V 54. minutě doputoval centr z pravé strany až na zadní tyč k Matulovi, který ho však v pádu nedokázal uklidit do sítě.

Za dalších pět minut zase prováhal dobrou střeleckou pozici ve vápně Vůch. Ale akce pokračovala, Vachoušek vybojoval před vápnem přímý kop a z něj Teplice udeřily. Brankář Blažek se až příliš spolehl na zeď, a když ji Jarolím přehodil krásným obloučkem, už se k bližší tyči nedostal.

Zbývající půlhodinu už Teplice bez větších potíží kontrolovaly vedení a samy byly o dost nebezpečnější. Mahmutovič v 84. minutě po chybě obou jihlavských stoperů napálil míč zblízka jen do spojnice a Kerič v 88. minutě zazdil kličkou nadějné sólo od půlky.

Ale z dalšího brejku domácí výhru pojistili. Ljevakovič ve druhé minutě šel se dvěma spoluhráči na osamoceného Oberta, a i když ho braly křeče, dokázal prostrčit na Podaného, který obešel vybíhajícího Blažka a pohodlně zavěsil.

"Nepodali jsme ani dost kvalitní, ani dost bojovný výkon, abychom mohli myslet na výhru. Teplice sice nejsou v bůhvíjaké pohodě, ale to málo, co dneska předvedly, na nás bohatě stačilo," řekl jihlavský trenér Komňacký.