SOUBOJ OSOBNOSTÍ. Českobudějovický Tomáš Řepka (ve žlutém) brání jabloneckého

SOUBOJ OSOBNOSTÍ. Českobudějovický Tomáš Řepka (ve žlutém) brání jabloneckého útočníka Davida Lafatu. | foto: ČTK

Jablonec - Budějovice 2:1, na střelce Lafatu bylo znovu spolehnutí

• 42
Útočník David Lafata opět zařídil vítězství pro fotbalisty Jablonce. Ti v 10. ligovém kole porazili na domácím hřišti České Budějovice 2:1. Reprezentační kanonýr se trefil dvakrát a s devíti góly je v čele tabulky střelců.

Utkání Jablonec versus České Budějovice ve videoreportáži

Budějovice prohrály a navíc minimálně na jeden zápas přijdou o stopera Řepku. Ten v závěru zápasu dostal červenou kartu.

Jablonec v posledních třech domácích zápasech získal jen dva body, i proto udělal trenér Kotal v sestavě několik změn. Především si ligovou premiéru odbyl mladý stoper Kysela, který dosud za Jablonec nastoupil jen v poháru.

Přesto domácí nezačali dobře, i když měli úvodní minuty převahu. Jenže v 11. minutě centroval Rieger do pokutového území a Řezníček překonal brankáře Špita.

Až inkasovaná branka Jablonec probudila. Nejprve slabou střelu směrem na Daňka vyslal Loučka a vzápětí Piták tváří v tvář Daňkovi neuspěl.

V 19. minutě mohl znovu udeřit Řezníček, jenže zcela volny z jedenácti metrů z voleje vyslal střelu těsně nad.

Ve 22. minutě Jablonec dosáhl branky, ale sudí ji neuznal, neboť míč krátce předtím opustil hrací plochu.

Následný roh hosté odvrátili a míč se dostal k Otepkovi, který se snažil rozehrávku svého týmu uklidnit malou domů, kterou Řepka nečekal, a tak se k míči dostal důsledný Lafata a pod vybíhajícím Daňkem ho poslal do sítě - 1:1.

Jablonec poté plně převzal iniciativu. V hledišti to zahučelo při střele Čížka, která si však cestu mezi tyče nenašla. Po změně stran pak stejného hráče vychytal Daněk. A českobudějovický gólman si poradil i se samostatným nájezdem Pitáka.

Domácí tak mohl potrestat aktivní Řezníček, jehož střela ve vzduchu zaplavala, ale zkušený Špit těžký balón chytil.

V 77. minutě přišel další velký závar Jablonce, tentokrát Benešovi střelu vykopl z brankové čáry Lengyel.

V 87. minutě ovšem přišel rozhodující okamžik. Sudí Franěk nařídil pokutový kop za stažení Lafaty. Jablonecký kanonýr si sám vzal míč a střelou k tyči překonal Daňka.

Vzápětí hostující hráči obsypali sudího a důsledkem toho bylo vyloučení Řepky. Zbývající minuty si Jablonec už pohlídal a uhájil výhru.