SOUBOJ VE VZDUCHU. Libor Došek ze Slovácka mezi Davidem Hubáčkem (vlevo) a Kamilem Čontofalským ze Slavie. | foto: ČTK

• 8
Hodně šancí měli plzeňští fotbalisté na hřišti Příbrami. Neproměnili ovšem ani jednu a prohráli 0:1. Na prvním místě tabulky je Jablonec, kterému pomohla penalta tři minuty před koncem zápasu. Podívejte se na všechny důležité momenty 10. kola.

Sparta - Ostrava 2:0

Fotbalová Sparta se sune vzhůru. Nejen herně, ale i v tabulce. Po vítězství 2:0 v dohrávce kola nad Ostravou se probila na druhou příčku o skóre před Olomouc a o bod před Plzeň. Na vedoucí Jablonec ztrácí dva body. Poražení, kteří si na Letné vypracovali tři slibné možnosti, jsou poslední.

Jablonec - České Budějovice 2:1

Útočník David Lafata opět zařídil vítězství pro Jablonec, který porazil na domácím hřišti České Budějovice 2:1. Reprezentační kanonýr se trefil dvakrát a s devíti góly je v čele tabulky střelců.

Příbram - Plzeň 1:0

Nepovedený týden za sebou mají fotbalisté Plzně. Ve čtvrtek prohráli v Evropské lize na hřišti Atlétika Madrid a nyní podlehli 0:1 v Příbrami. Domácí si připsali premiérové vítězství v ročníku.

Brno - Liberec 2:1

V minulém ročníku slavili titul, teď fotbalisté Liberce čekají už pět zápasů na vítězství. Sérii prodloužili v Brně, kde prohráli 1:2. Rozhodující gól vstřelil v nastaveném čase Přerovský. V tu chvíli hrál Liberec bez vyloučeného Váchy.

Teplice - Jihlava 3:1

Vítěznou premiéru si připsal trenér Zdeněk Ščasný na lavičce Teplic, které tak přerušily osmizápasovou sérii bez vítězství. Jeho tým porazil Jihlavu 3:1.

Slovácko - Slavia 3:0

Černý týden prožívají fotbalisté Slavie. Nejprve vypadli z domácího poháru s druholigovým Ústím nad Labem a nyní prohráli na Slovácku 0:3. Slávisté padli po sérii pěti zápasů bez porážky, podruhé v ročníku a jejich brankář Kamil Čontofalský inkasoval poprvé po 524 minutách.

Mladá Boleslav - Olomouc 0:1

Olomouce vyhrála na hřišti Mladé Boleslavi 1:0 a alespoň dočasně se posunula na první místo. Utkání rozhodla sporná penalta, kterou po půlhodině proměnil Michal Ordoš. Ten se tak dotáhl na první místo tabulky střelců.

Dukla - Hradec 1:0

Nezáživný zápas na pražské Julisce zvládla o poznání lépe domácí Dukla. Porazila hosty z Hradce Králové nejtěsnějším rozdílem 1:0. O výsledku rozhodl už ve 22. minutě útočník Pospěch.