Ostravská radost. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Mladá Boleslav 2:2, domácí promrhali dvougólový náskok

• 29
Ani dvougólový náskok nestačil fotbalistům Ostravy k vítězství. V 9. kole první ligy si za úvodní půlhodinu vytvořili komfortní vedení, které jim však opět nestačilo. A stejně jako před dvěma týdny v Liberci vybojovali jen bod za remízu 2:2.

Utkání Ostrava versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

"Je to velké zklamání. Ale za druhý poločas jsme si vyhrát nezasloužili, přitom jsem hráče v kabině v poločase nabádal, ať nezalezou jako proti Olomouci. Bohužel stále se opakují hrubé individuální chyby, i když na tom neustále pracujeme," řekl ostravský kouč Radoslav Látal.

Hosté se do zápasu dostali díky gólu Sivriče, který skóroval v závěru půle.

Po hodině hry vyrovnali a v závěru sahali po vítězství. Ale Ostravu při šancích Buluta a Filla podržel Buček.

Před osmi tisíci diváků, kteří měli vstup zdarma, dával Baník zapomenout na otřesný pohárový výkon v Třinci a po většinu první půle byl lepší. Jeho útočným akcím nechyběla rychlost, přímočarost a hlavně finální fáze.

Po desetiminutové úvodní převaze Baníku však zahrozila i Mladá Boleslav. Středem ostravské obrany se protáhl do vyložené šance Nešpor a jeho sólo musel zmařit až Buček.

Pak už úřadovali domácí. Zawada posadil míč na hlavu Majtána, který se zblízka nemýlil a svůj druhý start za Ostravu ozdobil gólem. Převahu Ostravy prokládaly nebezpečné kontry soupeře. Po akci Sivriče měl gól na noze Štohanzl, ale v 26. minutě z malého vápna přestřelil prázdnou branku.

Vzápětí za to hosty potrestal Lukeš, který po faulu na unikajícího Milosavljeva parádně naložil s trestným kopem z šestnácti metrů a obloučkem přes zeď zvýšil na 2:0. Soupeře mohl poslat do kolen Milosavljev, který utíkal sám na branku, ale Miller jeho střelu vyrazil.

Euforickou náladu na Bazalech pak ochladil Sivrič, jenž využil sérii chyb v domácí obraně a po slalomu mezi několika hráči těsně před pauzou snížil. Ještě v nastavení mohl kontrovat Majtán, ale jeho další nebezpečnou hlavičku Miller stačil vyboxovat.

"První poločas jsme hráli dobře. Předsunuli jsme to, začali napadat a kromě dvou gólů měli další tři šance. Třetí gól to třeba mohl řešit, bohužel udělali jsme chybu, kterou jsme Boleslav dostali do zápasu," řekl Látal.

Inkasovaný gól otupil aktivitu Ostravy. Zkraje druhého poločasu se stáhla do defenzivy a koledovala si o vyrovnání, které v 63. minutě obstaral po Marešově centru prudkou hlavičkou Nešpor.

Až to byl nový povel pro ostravskou ofenzivu. Skóre zkoušel na domácí stranu strhnout lobem Milosavljev, který Miller s námahou vyrazil.

Trvalý nápor Baníku už ale nepřišel a v závěru na zvrat mocně útočili Středočeši. Pět minut před koncem jim po brejku mohl zajistit vítězství Bulut, ale bod domácím zachránil Buček, který se záhy vyznamenal i při otočce Filla. S remízou nakonec museli být více spokojeni domácí.

"Když prohráváte 2:0, pak je bod dobrý, ale my jsme měli ve druhém poločase dvě, tři stoprocentní příležitosti, kdy jsme to ještě mohli otočit," řekl boleslavský kouč Ladislav Minář.