Jan Blažek (vpravo)

Jan Blažek (vpravo) | foto: Petrášek Radek, ČTK

Liberecký zachránce Blažek: Kdyby se hrálo ještě chvíli, otočíme to

• 0
Byl silně nastydlý, takže nemohl ani pořádně mluvit. Liberecký útočník Jan Blažek však po páteční večerní předehrávce 8. ligového kola s Ostravou přesto cítil mírné uspokojení. Právě díky jeho dvěma gólům Liberec vyrovnal na konečných 2:2 a odvrátil blamáž před vlastním publikem.

"Chtěl jsem už ukončit střeleckou smůlu a pálil jsem ze všech pozic," říkal 24letý hráč, který se na hřiště dostal až ve druhém poločase.

Utkání Liberec versus Ostrava ve videoreportáži

Co pro vás remíza s Baníkem znamená?
Pro nás je to v každém případě ztráta dvou bodů. Byl to důležitý zápas, v tabulce na tom nejsme dobře a potřebujeme vyhrávat. To se nepodařilo, ale tenhle tým aspoň ukázal, že má sílu. Šli jsme za vítězstvím a myslím, že kdybychom hráli ještě pět minut, tak utkání určitě otočíme.

Byly pro vás dva vstřelené góly satisfakcí za to, že jste nedostal důvěru nastoupit od začátku?
I kdybych důvěru dostal, stejně bych asi nehrál celý zápas, protože mě trápí viróza. Jsem rád, že jsem mohl naskočit do druhého poločasu, že jsem to zvládl a našel jsem v sobě sílu dostat do dvou zakončení a dát dva góly. To je moje útěcha.

Jsou ty góly pro vás velkým povzbuzením?
Každý ofenzivní hráč potřebuje dávat góly a já měl před zápasem v hlavě, že se mi to nedaří a je potřeba to zlomit. Na hřišti jsem se pořád tlačil do zakončení, což nám jako týmu chybí - dostáváme se po vápno a tam to končí. Proto jsem se rozhodl, že se budu snažit zakončovat z každé pozice. A bylo to vidět. První tři střely mi sice nesedly, ale pak jsem se zaplaťpánbůh dvakrát prosadil.

Vzal jste zápas takříkajíc na sebe.
Na obránce Baníku jsem si věřil, všiml jsem si, že jsou pomalejší a neohrabanější. Když jsem dostal balon, snažil jsem se otáčet kolem nich, což mi vycházelo. Byly z toho dva góly. Škoda. Věřil jsem, že bych mohl dát ještě jeden, ale bohužel.

Do utkání překvapivě naskočil i s pochroumaným kotníkem tvůrce hry Jiří Štajner. Jak moc vám to pomohlo?
Jirka je velký bojovník, po nemoci se rychle vrátil do hry a teď nastoupil i po výronu kotníku, což pro náš tým bylo velké plus a mohli jsme tím soupeře překvapit. I když Ostrava na to byla asi připravena, dobře zareagovala a dostala se do vedení 2:0. Jirka je na hřišti hodně platný, dokáže ostatní strhnout. A bylo to vidět, makali jsme až do poslední minuty. Škoda, že to nestačilo víc než na bod.