Příbram - Slavia, ilustrační foto

Příbram - Slavia, ilustrační foto | foto: ČTK

Slavia - Příbram 2:1, červenobílí udrželi domácí neporazitelnost

• 32
Fotbalisté Slavie drží v lize domácí neporazitelnost. V předehrávce 11. kola vyhráli nad Příbramí 2:1. Na góly Nitrianského a Škody odpověděl hostující tým jen jednou, snižoval Koukal.

Utkání Slavia versus Příbram ve videoreportáži

Pětadvacet minut před plánovaným výkopem v Edenu zhasly reflektory a fotbalistům na rozcvičku svítily jen reklamní panely a dvě velkoplošné obrazovky. "Porouchala se elektronika na vzdáleném ovládání regulace osvětlení. Reflektory se musely vypnout a znovu nahodit ručně," vysvětlila slávistická mluvčí Soňa Nouzáková výpadek, který nakonec posunul začátek zápasu o deset minut.

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Marné obléhání příbramské branky trvalo slávistům přesně půl hodiny. Ovládli střed hřiště, drželi míč a hledali cestu, jak ohrozit panství gólmana Hrušky. Lehkou Mičolovu střelu příbramský brankář snadno kryl, další potíže za něho zažehnali obránci.

K úspěchu vedly až standardní situace. Ve 31. minutě domácí zopakovali signál z derby se Spartou. Hubáčkův centr z hloubi pole propadl k Latkovi, který se podobně jako od sparťana Jarošíka dokázal odpoutat také od příbramského stopera Mišůna. Brankář Hruška však chybu kolegy Valcíka nezopakoval a Latkovu hlavičku na čáře vyrazil. Mišůn pak míč odkopl a nebezpečí zažehnal.

O šest minut později však slávisté další trestný kop proměnili v branku. Rozehrávky se ujal Kisel a Petrák hlavou míč od vzdálenější tyče vrátil do středu brány, kde zblízka hlavičkou skóroval Nitrianský.

Příbram v úvodu druhé půle vyměnila dva hráče a hra se vyrovnala. Útoky se střídaly na obou stranách, obě obrany řešily několik nepřehledných skrumáží, kdy se v přehuštěném pokutovém území nikomu nepodařilo zakončit.

Gól nakonec padl z rychlého brejku, o který se v 61. minutě postaral Mičola. Pravý záložník získal míč na vlastní polovině, odrazil atak Divíška a z hranice velkého vápna přihrál volnému Škodovi, který lehce obhodil brankáře Hrušku. Střelce neuhlídal Dejmek, který při předešlém sprintu se Škodou klopýtl a svalil se na zem.

Hostující trenér poslal už v 73. minutě na hřiště posledního náhradníka Koukala, a ten po pěti minutách na hřišti snížil na 1:2. Akci připravil důrazný Krbeček, který získal zpět ztracený míč, Koukal si narazil se Šlapákem a bombou z deseti metrů napnul síť za Čontofalským.

V závěrečných minutách Příbram usilovala o vyrovnání, ale Slavia využívala odkrytý prostor v obraně k brejkům. V 83. minutě dokonce Koreš nastřelil tyč.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
11. Bohemians Praha 1905Bohemians 29 7 11 11 27:39 32
12. FK JablonecJablonec 29 6 11 12 34:44 29
14. FC ZlínZlín 29 5 10 14 36:60 25
15. MFK KarvináKarviná 29 5 7 17 29:52 22
16. SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 28 6 4 18 30:58 22