JIHLAVSKÁ RADOST.  Šourek, Tecl a Koloušek slaví gól.

JIHLAVSKÁ RADOST. Šourek, Tecl a Koloušek slaví gól. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava - Ostrava 3:2, vedly oba týmy, po pauze rozhodl Koloušek

• 73
Pětigólovou přestřelku nabídlo předposlední utkání 7. kola fotbalové ligy. Nejprve vedla Ostrava, poté domácí Jihlava otočila skóre. O vedení také přišla, ale nakonec se radovala z výhry 3:2 i z prodloužení série neporazitelnosti - doposud neprohrála jako jediná.

Jihlava se díky druhému vítězství za sebou posunula v tabulce na páté místo o skóre před mistrovský Liberec. Ostrava zůstává třináctá, ale po středeční dohrávce ji mohou přeskočit Teplice.

Utkání Jihlava versus Ostrava ve videoreportáži

Víc branek v žádném jiném duelu sedmého dějství nepadlo. A hned čtyři z pěti gólů viděli diváci na jihlavském stadionu v prvním poločase.

V úvodu otevřel skóre ostravský Kraut, ale v rozmezí 26. a 28. minuty otočili skóre Tecl a Šourek. Těsně před poločasem sice srovnal Fantiš, jenže v 60. minutě definitivně rozhodl z přímého kopu zkušený Koloušek.

"Myslím, že jsme nepodali špatný výkon, sehráli jsme dobrou partii, ale bohužel při standardkách hráči neplní to, co plnit mají. Neuhlídáme klíčového hráče soupeře," litoval po zápase ostravský kapitán Martin Lukeš.

Hostující kouč Radoslav Látal kvůli disciplinárnímu trestu sledoval utkání pouze z tribuny, a Baník proto z lavičky vedl jeho asistent Neček. Přesto mohli být hosté spokojení. Už v sedmé minutě našel po centru od rohového praporku Lukeš Krauta, který hlavou posunul Ostravu do vedení.

Ligový nováček si po inkasovaném gólu vytvořil územní převahu, ale na vyloženou brankovou příležitost čekal až do 26. minuty, kdy Koloušek vysunul do samostatného úniku Tecla. Jihlavský útočník přesnou střelou vyrovnal a zároveň se svou šestou brankou v sezoně posunul do čela tabulky střelců.

Za necelé dvě minuty už Vysočina vedla. Koloušek centroval z rohu na přední tyč. Hlavičkový pokus Tecla baníkovská obrana odvrátila, ale jen k Šourkovi, ten si udělal kličku ve vápně a poslal míč za Bučka.

Ostravané vyrovnali krátce před koncem poločasu a opět v tom měl prsty středopolař Lukeš. Centrem ve vápně našel Fantiše a Blažek v brance Jihlavy podruhé v zápase kapituloval.

Lepší vstup do druhého poločasu měl Baník, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Proto udeřilo na druhé straně. Po faulu Droppy na Jungra trefil přesně ze standardky šibenici jihlavský Koloušek.

Závěrečný tlak Baníku se nekonal, a tak si Jihlava připsala vůbec první vítězství na domácím stadionu po návratu do první ligy.

"Byl to pro nás moc důležitý zápas. Po téhle výhře se nám totiž bude v tabulce dýchat o hodně lépe," uvedl jihlavský střelec Stanislav Tecl. "Jsem spokojený, ale není to moje zásluha. Kdybychom nefungovali jako tým, tak bych těžko dával góly."