OSLAVA VYROVNÁNÍ. Příbramský Radek Dejmek (vpravo) se raduje z vyrovnávacího...

OSLAVA VYROVNÁNÍ. Příbramský Radek Dejmek (vpravo) se raduje z vyrovnávacího gólu proti Dukle, gratuluje mu Martin Šlapák. | foto: Michal Doležal, ČTK

Příbram - Dukla 1:1, čekání domácích na první ligové vítězství trvá

• 19
Příbramští fotbalisté dál čekají na vítězství, které nevybojovali ani v 5. ligovém kole. Doma jen remizovali 1:1 s Duklou. Pražský tým se ujal vedení v prvním poločase zásluhou Borka, ale po přestávce vyrovnal příbramský Dejmek.

Utkání Příbram versus Dukla ve videoreportáži

"Komplikuje se nám to. Nechci být nepokorný, ale z remízy jsem hrozně zklamaný. Měli jsme vyhrát. I proto, že druhý poločas byl z naší strany dobrý. Ze všech stran slyším, jak hrajeme pěkný fotbal, ale zatím si za to moc nekoupíme," řekl příbramský trenér Vavruška.

V minulém ročníku Dukla po svém návratu do ligy s Příbramí ani jednou neprohrála a také tentokrát soupeři od začátku dělala dost problémů.

Útočník Marek mohl už ve druhé minutě slavit svůj první ligový zásah, ale radost mu překazil skvělým zákrokem příbramský brankář Hruška. Ten byl připravený vzápětí i proti pokusu Pázlera.

Příbram postupně srovnala krok. V ofenzivě domácích však dlouho vládla marnost.

Šest minut před poločasem měli příbramští fotbalisté o problém navíc: Dukle se povedl signál po rohovém kopu a dorážející Borek se prudkou ranou pod břevno stylově připomněl svým někdejším spoluhráčům.

Příbram po poločase zvýšila aktivitu a agresivnějším pojetím se častěji usazovala na polovině soupeře. Také jí vyšla standardní situace: centr Tomáše Pilíka usměrnil hlavou do branky stoper Dejmek a dočkal se první branky po návratu z belgického angažmá.

Ani jeden z týmů se s bodem za remízu viditelně nechtěl spokojit.

Hosté si mohli vyčítat, že po hodině hry místo jasné šance dostali Pázlera do ofsajdového postavení. Příbram kontrovala nebezpečným pokusem Mišůna a hlavně hlavičkou Wágnera, který minutu po příchodu na hřiště mohl rozhodnout, ale prudkou hlavičku vyrazil brankář Rada.

"Do doby, než jsme dali gól, jsme zápas kontrolovali. Ale pak jsme už nehráli jako na začátku," hodnotil hostující trenér Kozel. "Domácí v závěru měli větší hlad po vítězství a z toho pohledu bod musím brát."