Trenér Pavel Vrba se před odvetou nevzdává. Ilustrační snímek

Trenér Pavel Vrba se před odvetou nevzdává. Ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

Plzeňský kouč Vrba: Lokeren byl zatím nejlepší, o postup se porveme

• 61
Brusel (Od zpravodaje iDNES.cz) - Zklamání a víra. Takové pocity prožíval trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po porážce s Lokerenem 1:2. "Dostali jsme gól v poslední minutě, což je nepříjemné. Přitom to byl vyrovnaný zápas... Každopádně věřím, že o postup se popereme," prohlásil po úvodním zápase play-off Evropské ligy.

Lokeren vyhrál díky penaltě v poslední minutě. Jak jste tu situaci viděl?
Ještě jsem se na to nestihl podívat na videu. Ale když rozhodčí pískne penaltu v poslední minutě, tak o ní musí být stoprocentně přesvědčený. Podobná situace byla i na druhé straně a penalta nebyla - tím myslím tu ruku po přímém kopu Horvátha. Každopádně je to na rozhodčím a jeho výkon nemíním komentovat.

Obránce Ševinský byl navíc za ten zákrok vyloučen a minimálně jeden zápas si nezahraje. Je to před odvetou velká komplikace?
Komplikace je to určitě. Ale po zranění začíná trénovat Čišovský, tak budeme věřit v zázrak, že za týden bude v pořádku. A máme ještě Hejdu. Jeden z nich to bude muset zvládnout.

Co vás v zápase potěšilo?
Po technické stránce jsme nebyli horší než Lokeren. Hlavně v prvním poločase jsme byli lepší a víc jsme drželi míč. Bohužel ve druhém poločase už to nebylo ono.

A co vás naopak v tomto zápase zklamalo?
V ofenzivě se nedokážeme prosadit jako v minulé sezoně. Náznaky tam jsou, ale bohužel v koncovce nejsme úspěšní. I tentokrát jsme měli situace, z nichž jsme mohli rozhodnout.

Relativně brzy jste střídal pravého záložníka Filla. Proč?
Potřebuju, aby se hráči prosazovali víc. Když se podíváte, kolik udělal akcí, tak jsme chtěli, aby tam šel někdo odpočatější.

Jak moc chyběl zraněný záložník Daniel Kolář?
Dan je silný v přechodové fázi. Zrovna v tomhle zápase by měl spoustu prostoru, aby využil svoje přednosti.

Důležité je, že jste alespoň dali gól, že?
Dva jedna je určitě lepší výsledek, než kdybychom prohráli jedna nula. Na druhou stranu jsme ten zápas mohli zvládnout ještě líp.

Je Lokeren nejlepším soupeřem, na kterého jste zatím v kvalifikaci o Evropskou ligu narazili?
Určitě ano. Jak výsledkově, tak předvedenou hrou. Zatím nás prověřil nejvíc ze všech. Ale i tak si myslím, že máme na to, abychom se za týden o postup porvali. Uděláme maximum, abychom postoupili do základní skupiny.