OSLAVNÉ SALTO. Útočník Ebus Onuchukwu, původem z Nigérie, se raduje ze svého gólu. Ostrava i tak prohrála 1:3 s Plzní. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

• 12
Chytrá střela plzeňského Horvátha z přímého kopu, krásné trefy Jablonce v Brně, nádherný volej Haška z Dukly či kuriózní gól sparťana Kadlece. Ve čtvrtém kole fotbalové ligy padlo celkem dvaadvacet branek, podívejte se na ně ve videoreportážích.

Ostrava - Plzeň 1:3

Plzeňští fotbalisté napravili poslední domácí porážku s Brnem a v Ostravě v pohodě zvítězili 3:1. Krátce po přestávce vedli už o tři góly, pak byl vyloučen ostravský Greguš. Domácí potěšili desetitisícovou návštěvu dvacet minut před koncem čestným gólem.

Sparta - České Budějovice 3:1

Sparta vyhrála, ale opět nepřesvědčila. Na tři body se proti Českým Budějovicím hodně nadřela, krátce po přestávce remízový stav 1:1 zvrátil ve prospěch Sparty střelec Kweuke. V závěru pak dal třetí gól Kadeřábek.

Mladá Boleslav - Slavia 1:0

Čtvrtý zápas, počtvrté prohrávali, poprvé ztrátu nedotáhli. Slávističtí fotbalisté zůstávají v první lize bez vítězství, ve 4. kole však poprvé nebodovali. Ve vyrovnaném utkání v Mladé Boleslavi dostali gól v úvodu utkání od Kúdely a pak se marně snažili o vyrovnání. Největší šanci měl deset minut před koncem Kisel.

Liberec - Jihlava 1:1

Mistr z Liberce s nováčkem prohrával, v dlouhém nastavení měl možnost posledního útoku, který dokázal využít. Vyrovnal a odvrátil porážku, běžela 94. minuta.

Brno - Jablonec 1:4

Došlo už i na nováčka. Souboj neporažených týmů ovládli hosté z Jablonce, kteří vyhráli 4:1. O branky vítězů se postarali obránce Eliáš, záložník Vaněk a střelec Lafata z penalty, který deset minut před koncem uťal domácí snahu o vyrovnání. Poté se ještě prosadil Čížek.

Dukla - Slovácko 2:2

V poločase byli na odpis, nakonec se radují z prvního bodu sezony. Fotbalisté Slovácka vybojovali na hřišti pražské Dukly remízu 2:2, když po první půli prohrávali o dva góly a byli jasně horším týmem. Po přestávce se však probrali.

Teplice - Příbram 0:0

Teplice dojem po debaklu 0:4 na Dukle nenapravily a už 225 minut nedaly gól, doma jen remizovaly s Příbramí 0:0. Hosté získali v sezoně druhý bod, minule remizovali s Mladou Boleslaví 1:1.

Olomouc - Hradec Králové 1:1

Třetí remízu za sebou si připsali fotbalisté Hradce Králové, v Olomouci hráli 1:1. Do vedení šla Olomouc, když se ve 21. minutě trefil obránce Vepřek. Ve 39. minutě ale odpověděl vyrovnávacím gólem hostující záložník Šisler. Videoreportáž ze zápasu v Olomouci z technických důvodů zatím není k dispozici.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36