Boleslavský Jakub Mareš. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Dám to k tyči, řekl si boleslavský Mareš. Soupeř mu v záměru pomohl

• 0
Možná to předčasné rozhodování přece jen nebude tak na obtíž. Útočník boleslavských fotbalistů Jakub Mareš před týdnem v Teplicích neproměnil penaltu, jeho tým prohrál 0:1 a pak si Mareš vyčítal: "Udělal jsem chybu, protože jsem se dopředu rozhodnul, kam penaltu umístím. To nikdy nedělám."

V neděli doma proti Českým Budějovicím Mareš sice nekopal penaltu, ale když se v 57. minutě postavil k přímému kopu zhruba z 23 metrů, také měl okamžitě jasno. "Mířil jsem přímo na zadní tyč," řekl.

A podívejte, jak to Mladé Boleslavi tentokrát pomohlo! Mareš ze standardky snížil na 1:2 a domácí díky následným dvěma trefám Sivriče zvítězili 3:2.

Do Marešovy úvahy jako kdyby se (nechtěně) vžil budějovický kapitán Roman Lengyel.

Utkání Boleslav versus Budějovice ve videoreportáži

Mareš udělal dva kroky k míči, vystřelil, míč těsně míjel hostující zeď a Lengyel ho tečoval milimetrově k tyči. Gólman Daněk plachtil vzduchem zbytečně, balon se zatřepotal v jeho síti.

"Zaplaťpánbůh! Ten gól nás nakopnul," děkoval Mareš. A boleslavský trenér Miroslav Koubek připustil: "Pak už jsem věřil, že to otočíme." Do té chvíle to totiž byla z boleslavské strany skoro ostuda. Gólman Šeda dělal hloupé chyby, útočné akce obvykle končily před pokutovým územím. Příliš diváků na stadionu tohle asi nenadchlo.

"Před zápasem jsme si něco řekli, ale zapomněli jsme to v kabině. Vůbec jsme to nepřenesli na hřiště. Taky o přestávce následovala hodně velká bouřka a druhý poločas byl o něčem jiném," vyprávěl Mareš.

Boleslavská hra už se pak skládala z jiných ingrediencí. "Změnili jsme chuť, bojovnost, morálku a všude jsme byli dřív. Jako Budějovice v prvním poločase," hodnotil Mareš.

Středočechům hrozilo, že po dvou kolech nebudou mít žádný bod, což se jim stalo v jediné z předchozích osmi prvoligových sezon: 2007/2008. "Cítím úlevu a asi nejen já. První zápas v Teplicích jsme prohráli, pak těžká Evropská liga v Holandsku a teď jsme potřebovali tři body," ohlížel se Mareš.

A co únava? Už pozítří doma hraje Boleslav odvetu 3. předkola Evropské ligy proti Twente Enschede, což bude šestý soutěžní zápas během 22 dní.

"Trenér určitě přizpůsobí tréninky tomu, abychom si odpočinuli a na Twente byli zdraví. Soupeř má náskok 2:0, ale chceme to zdramatizovat," slíbil Mareš.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37