Momentka z utkání Brno - Teplice. (Archivní)

Momentka z utkání Brno - Teplice. (Archivní) | foto: ČTK

Brno - Teplice 1:1, góly dávali jen domácí, po vlastním doháněli manko

• 20
Remízou se uvedl nováček z Brna na svém stadionu po návratu do ligy. S Teplicemi remizoval 1:1, když vstřelil oba góly zápasu. Nejprve si dal v prvním poločase vlastní gól Pašek, po přestávce ale dokázal srovnat Halaška. Oba týmy mají v tabulce čtyři body.

Utkání Brno versus Teplice ve videoreportáži

Teplice dohrávaly posledních devět minut v oslabení, po druhé žluté byl vyloučen obránce Rosa.

Brňané se představili ve vítězné sestavě z prvoligové premiéry a ve vedru se snažili diktovat tempo. Jejich snaha sice vedla k územní převaze, ale cesta přes nakopávané míče na útočníka Švancaru končila na zadácích Teplic.

Větší nebezpečí pro teplickou obranu znamenaly postupné útoky, kterým ale dlouho chyběla přesnost. Proto také neohrozili domácí fotbalisté vážněji branku soupeře. Pouze ve 27. minutě zahrozil Zavadil, který z trestného kopu z dvaceti metrů trefil břevno.

Teplice spoléhaly na dokonalou defenzívu. Z ní se zmohly jen na ojedinělé protiútoky, k zakončení v podobě střely na branku se však nedostaly. Až v samém závěru prvního poločasu se po nenápadné akci po pravé straně protáhl Mahmutovič mezi domácími zadáky, od brankové čáry jen nakopl před sebe míč, ale ten se odrazil od obránce Paška do vlastní sítě.

Ze šoku se snažili Brňané vzpamatovat po změně stran útočnou hrou, ale většina akcí končila na teplických stoperech Lukášovi s Rosou.

Z obranného bloku se hosté pokoušeli o brejky, osamocený Mahmutovič se dostal pouze jednou do slibnější šance po půlhodině hry, kdy jeho pokus obstřelit brankáře Doležala skončil vedle branky. Ofenzivní snahu Zbrojovky oživil příchod útočníka Halašky.

V 67. minutě po Zavadilově rohovém kopu poslal Husár hlavou míč před teplickou branku, kde se prosadil právě Halaška a vyrovnal. Branka domácí fotbalisty vyburcovala k náporu, navzdory početní převaze po vyloučení Rosy se už střelecky neprosadili.

"Nekoncentrovanost a laciný gól nás srazil," přiznal po zápase kouč Zbrojovky Petr Čuhel. Podle něj k chybě vůbec nemuselo dojít. "Kdyby měl Jurdík při našem útoku větší důraz, tak se soupeř nedostal do gólové šance. Inkasovanou branku zapříčinila naše špatně vyřešená situace," zlobil se Čuhel.

Také teplický trenér Lukáš Přerost připustil, že Brno jeho týmu darovalo vedoucí branku. "Měli jsme štěstí. Ale do Brna jsme si jeli pro tři body. I když jsme věděli, že v souboji s ligovým nováčkem nás nečeká nic jednoduchého," řekl teplický kouč.