Dominik Kraut z Ostravy (vpravo) v souboji se slávistou Janem Vošahlíkem

Dominik Kraut z Ostravy (vpravo) v souboji se slávistou Janem Vošahlíkem | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Slavia 2:2, hosté vedli, ale nakonec byli rádi za remízu

• 64
Ostravský Baník má v nové sezoně fotbalové ligy první bod, Slavia druhý za druhou remízu. Na Bazalech spolu tyto týmy remizovaly 2:2, když šli slávisté do vedení, ale Ostrava dokázala skóre otočit. Dvanáct minut před koncem vyrovnal hostující obránce Nitrianský.

"Začátek nám moc nevyšel. Na té trávě se navíc nedalo moc kombinovat, více se nakopávalo, k čemuž se uchýlil i soupeř. Udělali jsme znovu takové drobné chyby, po kterých jsme inkasovali oba góly," povzdechl si ostravský kouč Radoslav Látal.

Baníku těsně před domácí premiérou vypadli ze sestavy zraněný Lukeš s nemocným Kaprálikem a v úvodní čtvrthodině se týmy spíše seznamovaly s nástrahami zrenovovaného trávníku, na kterém se oproti původním plánům hrálo s měsíčním předstihem.

Zahřmělo prakticky z první vážnější situace. Kisel se nejprve po Juharově centru ukopl, ale opravný pokus mu vyšel už na výbornou a jeho střela levačkou si našla cestu k levé tyči.

Utkání Ostrava versus Slavia ve videoreportáži

Ostrava však zareagovala střelhbitě. Nejlepší muž Baníku Kukec si vymodlil faul před velkým vápnem, jeho trestný kop odvrátila zeď, ale opakovaná rána po teči jednoho ze slávistů skončila v síti.

Ze hry se příliš vzruchu před brankami nedělo, jiné to bylo po standardkách. Namlsaný Kisel v 29. minutě mířil z trestného kopu tvrdě do tyče.

Po půlhodině se k chvilkovému náporu nadechli domácí. Presinkem soupeři zavařili v rozehrávce a Kraut bombou z osmnácti metrů pořádně vystrašil Čontofalského, který měl štěstí, že míč šel těsně nad.

Po změně stran už byla převaha Ostravy znatelnější. Do vedení ji poslal v 59. minutě Milosavljev, který vyzrál na ofsajdovou past, a jeho pokus se štěstím doputoval za brankovou čáru. Náskok Baníku mohl pojistit Vomáčka, ale jeho křížná hlavička se mezi tyče nevešla.

Tak přišel trest. Zmrhal po dalším z trestných kopů hlavou trefil tyč, ale do skrumáže před brankou vletěl Nitrianský a srovnal.

Teprve v závěrečné desetiminutovce nabral zápas grády. Nůž do zad mohl domácím v 90. minutě vrazit aktivní Kisel, jeho střelu po rychlém protiútoku však Buček vytlačil na roh.

Rozhodnutí měl už v třetí minutě nastavení na hlavě i domácí Milosavljev, ten z malého vápna trefil tyč a dorážku Onuchukwua zneškodnil Čontofalský.

Trenér Slavie Petr Rada byl s remízou spokojený. "Vydolovali jsme remízu, která je asi zasloužená. Mrzí mě ale, že jsme v obou zápasech dostali laciné góly, s mladým mužstvem musíme mít trpělivost."