Radost sparťanského obránce Vlastimila Vidličky.

Radost sparťanského obránce Vlastimila Vidličky. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Prvních deset minut byl kolotoč. Ale teď postoupíme, věří Vidlička

• 19
Vídeň (Od zpravodaje iDNES.cz) - Obránce Vlastimil Vidlička je už zase v sestavě fotbalové Sparty. A v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy proti Admiře Vídeň dokonce zařídil gól, který si vstřelil domácí záložník Mevoungou. "Ale prvních deset minut byl docela kolotoč," prohlásil.

O víkendu na Dukle (1:1) nastoupil na pravé straně Pablo Gil, bývalý bek Realu Madrid. Ale nepředvedl příliš dobrý výkon, a tak se proti Admiře dostal do sestavy Vidlička.

"Bylo to náročné. Bylo horko a navíc se potvrdilo, že Admira má smrtící brejky," pokračoval Vidlička.

Po vašem centru padl první gól, ale asi jste hledal jiného Kamerunce, ne? Vašeho spoluhráče Kweukeho.
Viděl jsem hráče tmavší pleti, tak jsem poslal do vápna centr. Ale i takhle se to počítá.

Před zápasem jste říkali, že jste na brejky Admiry připravení, ale hlavně v prvním poločase jste vypadali hodně překvapeně. Čím to?
Vůbec nevím. Vždycky když jsme získali míč, tak jsme ho hned zase odevzdali soupeři. Prvních deset minut jsme se dostali pod tlak, ten úvod byl smrtící. Měli jsme štěstí, že jsme neprohrávali jedna nula.

Ale nakonec jste udělali velký krok k postupu.
Vyhráli jsme bez obdrženého gólu, navíc jsme dva dali. To je v pohárech na hřištích soupeřů hodně důležité. Krok k postupu to je, ale na odvetu se musíme připravit. Tohle pustit už by bylo špatné.

Dovedete si představit, že byste nepostoupili?
Tak to vůbec, o tom se nebudeme bavit. Když budeme hrát v odvetě zodpovědně, tak  postoupíme.