Sparťanský trenér Vítězslav Lavička

Sparťanský trenér Vítězslav Lavička | foto: Michal SváčekMF DNES

Sparťanský kouč Lavička chválil Vaclíka: Chytil několik velkých šancí

• 129
Vídeň (Od zpravodaje iDNES.cz) - Výsledek dobrý, hra někdy vázla. Takový pocit měl po výhře 2:0 nad Admirou Vídeň trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička. "Je to cenná výhra a nadějný výsledek před odvetou," prohlásil devětačtyřicetiletý kouč.

Rozhodlo, že máte přece jen zkušenější tým než Admira?
Je pravda, že v kádru máme hráče, kteří za sebou mají zápasy v pohárových soutěžích. Ale nechci tvrdit, že to bylo kvůli tomu. Admira nám chvílemi dost zatápěla.

Proč?
Nezačali jsme ideálně. V prvních pěti minutách jsme soupeři umožnili dostat se do dvou vyložených šancí. Naše hra byla nervózní a nejistá. Nicméně postupně jsme se zlepšovali a nakonec si soupeř po dobrém centru vstřelil vlastní gól. To nám psychicky pomohlo.

Problémy vám dělaly protiútoky Admiry.
I když jsme to věděli, tak jsme soupeři několikrát dovolili, aby šel do přečíslení. Ty akce jsme přestáli i díky velmi dobrému výkonu brankáře Tomáše Vaclíka. Chytil několik velkých šancí.

Jak se vám líbil Vlastimil Vidlička, který na pravé straně obrany nahradil Pabla Gila?
Odvedl velmi dobrou práci.

A co Andrej Kerič? Ten zase nastoupil jako podhrotový útočník.
Podal poctivý výkon. Vystřídali jsme ho na začátku druhého poločasu, kdy jsme na hřiště poslali Václava Kadlece. Musím říct, že naši hru oživil. Ale pochválit musím oba.

Proč na pravé straně zálohy znovu nastoupil Pavel Kadeřábek?
Také Pavel odehrál dobrý zápas. Na začátku byl malinko nervózní, ale pak se do zápasu dostal a byl hodně platný. Vůbec celá naše pravá strana pracovala líp než proti Dukle.

Nakonec jste vyhráli dva nula. To je před odvetou, která se hraje za týden, slušný výsledek.
Možná jsme v určitých fázích zápasu působili nervózním dojmem, ale ten náskok je slibný. Před odvetou je to rozhodně nadějný výsledek.