S číslem 17 na trenýrkách děkuje slávistickým fanouškům Jan Vošahlík.

S číslem 17 na trenýrkách děkuje slávistickým fanouškům Jan Vošahlík. | foto: ČTK

Vošahlík: Že jsem Radovi zachránil život? No, radost jsem mu udělal

• 60
Nový slávistický střelec Jan Vošahlík po domácí remíze s Jihlavou moc litoval promarněného prvního poločasu. "Kdybychom zápas nezačali tak laxně, museli jsem vyhrát. Po přestávce jsme ukázali, že umíme dát tři góly za dvacet minut," řekl Vošahlík.

"A kdyby se hrálo ještě pět minut, tak jsme vyhráli," dodal Vošahlík, který do Slavie přišel z Jablonce na roční hostování.

Na výsledku 3:3 se podílel dvěma góly. Po prohraném poločase 0:3 nejprve snižoval na 1:3, poté skóroval Kisel a na konečných 3:3 dal opět Vošahlík.

Takže se svou slávistickou premiérou můžete být spokojený.
Já bych byl spokojený, kdybychom vyhráli a měli tři body. Nedá se nic dělat, v příštím zápase ty tři body musíme udělat v Ostravě.

Nemrzelo vás, že jste zápas začal na lavičce?
Nemrzelo. Já jsem moc rád, že vůbec ve Slavii jsem. A že jsem dal dva góly jako náhradník, to mě samozřejmě těší.

Utkání Slavia versus Jihlava ve videoreportáži

Když vás krátce po přestávce trenér Rada posílal na hřiště, mluvil o gólech?
O gólech se nezmínil, měl jsem hru vepředu hlavně oživit. Ale určitě na ty góly myslel.

Myslíte, že jste si na příští zápas v Ostravě vystřílel místo v základní sestavě?
To říct nemůžu. Počkám, co trenér na Ostravu vymyslí. Ale znova opakuju, že jsem kvůli pozici náhradníka nijak rozladěný nebyl.

Co byste ke svým dvěma gólům řekl?
Při tom prvním jsem si míč posunul hodně před sebe a k té bližší tyči jsem opravdu mířil, věřil jsem, že to propálím. Při druhém Kisel míč vracel před jihlavskou branku, my se tam všichni vrhli, ještě to přizvedl Škoda a já se trefil hlavou v pádu, prostě taková rybička.

Trenér Rada v prvním poločase na lavičce málem zkolaboval, všiml jste si toho?
Nedivím se, že mu při těch jihlavských gólech nebylo zrovna nejlíp. Radši jsem ho moc nesledoval.

S nadsázkou lze poznamenat, že jste mu ve druhém poločase zachránil život.
To je opravdu velká nadsázka. Ale určitě jsem mu udělal radost.

16.SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 25 5 3 17 26:54 18

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže, který vzejde z čtveřice Řecko, Gruzie, Kazachstán a Lucembursko.