Liberecká radost: fanouškům po zápase v Příbrami kynou zprava Lukáš Vácha, Jiří

Liberecká radost: fanouškům po zápase v Příbrami kynou zprava Lukáš Vácha, Jiří Štajner a Ondřej Kušnír. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Příbram - Liberec 0:4, penalta i vlastní gól, obhájce začal koncertem

• 20
Fotbalový mistr zahájil cestu za obhajobou jasným vítězstvím. Liberci v úvodním kole nového ročníku ke gólům v Příbrami výrazně pomohla nová stoperská dvojice. Ligový nováček Kvída nejdřív zavinil penaltu, z níž skóroval Štajner. A Hájovský si pak dal vlastní gól. Rozjetý Liberec pak nasázel další dva góly.

Utkání Příbram versus Slovan Liberec ve videoreportáži

"Pro mě je to nepochopitelné. Naprosto nestíháme v obraně a neděláme základní věci, na kterých se domluvíme. Hlavně dozadu hráči nepracují. Už nevím, jak je to naučit," zlobil se příbramský trenér David Vavruška.

Pětadvacet minut se čekalo na první střelu zápasu, slabý pokus Štajnera však Hruška kryl. Od té chvíle se však Liberečtí začali dostávat do šancí, měli převahu.

První vlnu domácí se štěstím přežili, pak však v závěru půle Kvída fauloval Kušníra a Štajner tvrdou střelou penaltu proměnil.

Druhou branku si domácí dali sami úplně, centr Breznaníka z levé strany si Hájovský, akvizice z Plzně, srazil do vlastní sítě.

Průměrný zápas byl rozhodnutý. Příbram, která většinu minulého ročníku nadchla ofenzivním fotbalem, vypadla ze hry. Hruška sice zlikvidoval velkou příležitost Štajnerovi, ale na přímý kop Váchy nereagoval.

Domácí debakl třináct minut před koncem stvrdil obránce Fleišman, který skóroval z plného běhu po centru Kušníra, jenž nastoupil netradičně v záloze.

Liberec po rozpačitých výkonech v druhém předkole Ligy mistrů, kdy proti Karagandě postoupil se štěstím, a porážce s Olomoucí v Superpoháru, naznačil, že i letos se s ním na nejvyšší příčky musí počítat.

Neměl však příliš důstojného soupeře, v závěru kouč Šilhavý si mohl dovolit šetřit opory na středeční třetí předkolo Ligy mistrů na hřišti Kluže.

"Byly jsme kritizováni za ta tři utkání, tentokrát to bylo určitě lepší. Jdeme krůček po krůčku nahoru. Sice to nebylo bez chyb, ale mohl by to být pozitivní impulz před Kluží," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

"Vyhrát venku a navíc takovým rozdílem. Prosazovali jsme se střelecky, za
což jsem rád. Ovlivnil to ale také fakt, že jsme rozehranější než Příbram,"
dodal Šilhavý.

Pro Příbram, za níž už nastoupil host z Plzně Wágner, to s minulou sezonou byla šestá ligová porážka za sebou, přičemž poslední dvě utkání v květnu prohrála 0:5 v Plzni a 0:4 se Slováckem.