Veronika "Like Ever Gin" Müllerová při svém vystoupení na mistrovství světa ve hře na imaginární kytaru nazvaném Air Guitar World Championships 2011 ve finském Oulu, kde získala bronzovou medaili. | foto: AP Photo / LEHTIKUVA, Aleksi Makkonen, ČTK

Inženýrka chemie si opět vybrnkala neviditelnou zlatou medaili

• 104
Představte si, že stojíte doma před zrcadlem a do melodie své oblíbené písničky předstíráte hru na kytaru. V jednu chvíli skáčete jako AC/DC, za minutu je z vás Lenny Kravitz a končíte se zvednutýma rukama jako Metallica. V soutěži Air Guitar byste byli šampioni. Jen byste museli porazit Veroniku Müllerovou.

Müllerová totiž o víkendu v rámci festivalu United Islands obhájila titul Air Guitar, tedy v soutěži ve hře na imaginární kytaru. Zvítězila s plným počtem 20 bodů a koncem srpna bude reprezentovat Česko na světovém finále ve finském Oulu, kde loni získala bronzovou medaili.

Air Guitar

Světové finále Air Guitar World Championships se koná koncem srpna ve Finsku již od roku 1996. Soutěže se účastní více než 20 zemí.

Müllerová je inženýrkou chemie, má ráda bojové sporty a je členkou ochotnického divadelního souboru Lázně Toušeň. V roce 2007 reprezentovala ČR na mistrovství světa v plachtění bezmotorových letadel, kde skončila na 20. místě.

Druhou pozici v imaginární bitvě na Střeleckém ostrově obsadil Jiří Boháč, na třetím místě se umístil Bedřich Lévi. Na hlavní scéně United Islands se utkalo šest finalistů, každý měl jednu minutu na to, aby přesvědčil porotu o svých kvalitách. Letos se v porotě setkali Honza Homola ze skupiny Wohnout, moderátorka Lenny Trčková, historik umění Zdeněk Primus a Tomáš Novák ze serveru kytary.cz.

Filip Černý o recesi Air Guitar natočil film Jak získat neviditelný bronz, který měl letos v březnu premiéru v kavárně pražského klubu Cross. Snímek zachycuje přípravy na soutěž a dokumentuje zvláštní mezinárodní komunitu kytaristů bez kytar.