• 0
Z pěti stovek jezdců dojelo do cíle pouhých sedm. Motocyklový zápas s horou Erzberg, který jim přichystal závod Red Bull Hare scramble, nakonec vyhrál Johnny Walker. "Bylo to jako sen," hlesl v cíli.

Speciálně na tento závod, který se jel v rámci podniku Erzbergrodeo 2012, trénoval přitom Brit celé dva měsíce.

Druhý v pořadí dojel jeho zemdlený krajan Dougie Lampkin. "Teď se mě neptejte. Dejte mi, prosím, aspoň týden dva," odpověděl novinářům na otázku, zda se závodu zúčastní i příští tok.

Jezdec z Velké Británie obsadil i třetí příčku, umístil se na ní Ben Hemingway.

Ostrovní království celému závodu dominovalo, původně totiž projel cílem jako první Graham Jarvis, byl však nakonec diskvalifikován, protože minul jednu část závodu a musel tak uvolnit první příčku Walkerovi.

Konkurence byla přitom podle agentury Reuters tvrdá. Kvalifikačních jízd se účastnilo 1 800 jezdců, do závodu samotného se probojovalo pět set nejlepších. Drtivá většina však na výzvu neměla.