STŘELEC V EUFORII. Záložník Václav Pilař snížil proti Rusku po přestávce na 1:2. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Pilař dal gól a věřil v remízu. Jenže Rusové nás odrovnali, hlesl

• 120
Vratislav (Od zpravodaje iDNES.cz) - Pro české fanoušky to byl nejkrásnější okamžik zápasu. Pilař si šikovně zaběhl za obranu, převzal míč, vyhnul se gólmanovi a skóroval do opuštěné branky. Po hororovém úvodu v tu chvíli platilo Rusko - Česko 2:1. "Věřil jsem, že vyrovnáme," hlesl fotbalový záložník Václav Pilař.

Byla to však ojedinělá radost, té si čeští fandové na stadionu ve Vratislavi užili jen pramálo. Optimistická nálada v průběhu večerního zápasu postupně vyprchávala, až se proměnila v pískot a zlověstné "Bílek ven!" Místo vyrovnání totiž přišly další dvě rány, další dva inkasované góly.

"To nás úplně odrovnalo," přiznal třiadvacetiletý záložník po vysoké prohře 1:4, s níž česká reprezentace do letošního mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině vstoupila. "Rusko nás prostě potrestalo hodně. Fakt hodně."

Druhý gól v repre

Bilance Václava Pilaře

Zápas proti Rusku byl pro třiadvacetiletého Václava Pilaře desátým startem. Připsal si druhý gól, první dal nádherně v baráži proti Černé Hoře (více zde).

O čem po zápase ještě mluvil?

O úvodu zápasu
Všichni jsme se moc těšili a patnáct minut to šlo dobře. Jenže pak jsme udělali obrovské hrubky, dostali dva góly během deseti minut a poločas skončil tak, jak nikdo nechtěl.

O chybách
Nedělali jsme věci, které musí být automatické. Soupeře jsme nedostupovali, v obranné fázi jsme byli všichni... zkrátka nechali jsme soupeře hrát, co potřeboval. To se nám pak vymstilo. Přitom jsme věděli, jak jsou Rusáci výborní ve hře dopředu a strašně silní v brejcích.

O svém gólu
Po přestávce jsme chtěli snížit a se zápasem ještě něco udělat. Po gólu jsem věřil, že to dotáhneme k remíze, bylo znát, že jsme soupeře trochu zaskočili. Jenže když jsme se nadechovali, zase jsme zbytečně ztratili další míče a z toho pramenily další dva góly.