Marek Suchý se vrátil do fotbalové reprezentace.

Marek Suchý se vrátil do fotbalové reprezentace. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Suchý hrál po roce a půl za reprezentaci: Byli jsme o pár tříd výš

• 28
Bad Waltersdorf (Od zpravodaje iDNES.cz) - Po roce a půl na sebe znovu oblékl reprezentační dres a odehrál zápas, byť neoficiální. Fotbalový obránce Marek Suchý byl na soustředění v Rakousku u vítězství nad regionálním výběrem Štýrska.

"Bylo to v pohodě. Už na tréninku byla možnost se trochu oťukat," usmál se čtyřiadvacetiletý stoper. "Je tu pohodová atmosféra a doufám, že to tak bude pokračovat."

Suchý nastoupil do druhého poločasu středečního modelového utkání, ve kterém česká reprezentace porazila 7:1 místní amatérský výběr. Ve středu obrany měl za parťáka Romana Hubníka. Vážnější šanci soupeře ovšem řešit nemuseli.

Přesto mu stékaly po tváři kapičky potu. Bylo vidět, že nic neodflákl, ačkoliv šlo jen o tréninkový zápas a v obraně moc práce nebylo.

"Ale člověk musí být pořád ve střehu, kdyby třeba šel za obranu nějaký dlouhý míč. Pár takových situací jsme tam řešit museli," uvedl obránce Spartaku Moskva. "Určitě to bylo spíš o nácviku útočných akcí. Navíc jsme dali pár hezkých gólů, takže spokojenost."

Reprezentační dres oblékl poprvé od listopadu 2010. Tehdy nastoupil proti Dánsku (0:0) ke svému třetímu mezistátnímu zápasu, ale od té doby pozvánku do národního týmu nedostal. Dočkal se až před červnovým Eurem. Trenér Michal Bílek mu dal přednost před dalším stoperem Janem Rajnochem.

Se Suchým v obraně národní tým ještě nikdy neinkasoval. Štýrský výběr se trefil už v prvním poločase, kdy mladý stoper na hřišti nebyl.

Ale utkání se mu do statistik počítat nebude, protože šlo o neoficiální zápas.

"I trenér nám zdůrazňoval, že je to jen varianta tréninku. Běhat sice uměli, kopnout do míče taky, ale kvalitou, pohybem a prací s balonem jsme byli o pár tříd výš. Což bylo na hřišti vidět," dodal Suchý.