Gólman Henrik Lundqvist z New York Rangers střeží svoji branku před nájezdem

Gólman Henrik Lundqvist z New York Rangers střeží svoji branku před nájezdem Ilji Kovalčuka z New Jersey Devils Martin Brodeur ve 3. utkání finále Východní konference NHL. | foto: Reuters

Neomylný Lundqvist vychytal Rangers vedení v sérii nad New Jersey

• 4
Zejména díky 36 zákrokům skvěle chytajícího brankáře Henrika Lundqvista dokázali hokejisté Rangers zvítězit na ledě New Jersey výsledkem 3:0 a vedou tak ve finále Východní konference 2:1 na zápasy.

Stejně jako v zahajovacím utkání série se v pořadí třetí partie mezi New Jersey a Rangers dlouho nesla v duchu brankářského souboje mezi ligovým rekordmanem Martinem Brodeurem a momentálně zřejmě nejlepším mužem v masce Henrikem Lundqvistem.

Vítězně z daného souboje vyšel jednoznačně odchovanec švédské brankářské školy, na jehož kontě bylo 36 zneškodněných šancí domácích Devils zaručující druhou nulu v sérii.

Lundqvist se blýskl zejména při brejku kanonýra Ilji Kovalčuka, ale v závěru měl i štěstí. Rána obránce New Jersey Petera Harrolda totiž zazvonila o tyč.

Stejně jako v prvním duelu Rangers rozhodli o svém triumfu v poměru 3:0 až v závěrečné třetině dvěma slepenými góly. Shodou okolností se prosadili stejní střelci a navíc v totožném pořadí. V přesilovce vše načal obránce Dan Girardi a na 2:0 přidával o pouhé dvě minuty později pojistku mladý útočník Chris Kreider. V samém závěru pak ještě do prázdné branky skóroval kapitán hostí Ryan Callahan.

New York, jenž úspěšně přežil pět přesilovek soupeře, si tak vynahradil předchozí ztracený zápas z domácího ledu a vede v sérii 2:1 na zápasy.

Výsledek:

Finále Východní konference, 3. zápas:

New Jersey - Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky:
44. Girardi (Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotěnko). Střely na branku: 36:22. Stav série: 1:2.