Žižkovský Richard Kalod (vlevo) se marně pokouší prosadit proti obráncům Hradce. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Žižkov - Hradec Králové 1:1. Loučení s ligou vidělo jen 890 fanoušků

• 4
Nejnižší návštěva ligového ročníku viděla loučení Žižkova s nejvyšší soutěží. Tým už dříve odsouzený k sestupu ve 30. kole remizoval s Hradcem Králové 1:1.

Utkání Viktoria Žižkov versus Hradec Králové ve videoreportáži

Góly se v žižkovské prvoligové derniéře vešly do čtyř minut. Nejprve Sivrič potrestal chybu hradeckého gólmana Koubka, ale brzy z pěkné kombinace vyrovnal Štěpán.

V úvodu byli aktivnější hosté. Malinský si v pokutovém území položil Kiidrona, avšak neprostřelil brankáře Boháče, Šisler zase zblízka napálil pouze břevno. Prostor mezi třemi tyčemi naopak krátce předtím těsně minul z trestného kopu domácí Slodowy.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Hradec. Po dvou minutách pronikl Malinský do pokutového území Žižkova, kde ho srazil Kiidron. Rozhodčí Proske však souboj jako penaltový neposoudil. Na druhé straně zahodili šanci Sivrič s Bálkem.

Sivrič napravil své zaváhání v 59. minutě. Po akci se střídajícím Milosavljevem potrestal špatné postavení brankáře Koubka a připsal si pátý gól v sezoně. Radost Žižkova však trvala jen čtyři minuty, než Holešův centr usměrnil do branky další čerstvý náhradník Štěpán.

V závěru mohli hosté zápas otočit. Dvořák tři minuty před koncem nejprve hlavou jen těsně minul a jeho střelu po sólovém úniku pak zneškodnil výborným zákrokem brankář Boháč. Necelých devět stovek diváků tak další gól nevidělo.

Trenér Hradce Králové Václav Kotal nejvíce litoval neproměňování šancí. "Bylo cítit, že chceme uspět, ale to bychom se museli vyrovnat s tím naším handicapem. Hlavně v prvním poločase jsme prakticky hráli na jednu branku, ale efektivita byla nulová," litoval kouč, jenž v příští sezoně povede Jablonec.

Žižkovský kouč Roman Nádvorník považoval za šťastné, že domácí šli do šaten za stavu 0:0. "V prvním poločase jsme hráli hodně špatně, nedařila se nám kombinace a kazili jsme jednoduché přihrávky. Ve druhé půli jsme se zlepšili a hrozili jsme hlavně po průnicích Sivriče. My jsme nakonec spokojení, že jsme se v domácím prostředí rozloučili s ligou bodovým ziskem," uzavřel Nádvorník.