WASHINGTONSKÁ RADOST. Alexander Ovečkin a Roman Hamrlík (vlevo) z Washington Capitals se radují z gólu. | foto: Reuters

Washington gólem obránce Greena vyrovnal sérii proti Rangers

• 16
Hokejisté Washingtonu zvítězili v jediném sobotním duelu play-off NHL na domácím ledě nad Rangers těsně 3:2 a vybojovali tak vyrovnání v sérii 2. kola Východní konference na 2:2 na zápasy.

Vyloučení švédského útočníka Carla Hagelina z 54. minuty sehrálo klíčovou roli ve čtvrtém duelu série mezi Washingtonem a Rangers. Domácí Capitals díky přesné ráně obránce Mikea Greena přesilovku ze závěru řádné hrací doby využili a náskok 3:2 si už dokázali ubránit. Stav série je tak srovnán 2:2 na zápasy.

Tým z hlavního města USA se poprvé ujal vedení už v 13. minutě, kdy chybu v rozehrávce newyorského forvarda Chrise Kreidera pohotově potrestal tvrdě pálící Alex Ovečkin.

Gólově nejbohatší byla prostřední dvacetiminutovka. Vše odstartoval vyrovnáním na průběžných 1:1 před brankou Bradena Holtbyho číhající Artěm Anisimov.

Washington si však v 32. minutě vzal vedení zpátky, když svého krajana Henrika Lundqvista překonal přesnou ranou pod horní tyč Nicklas Backström. Těsně před druhým odchodem do kabin ale po přihrávce Anisimova od zadního mantinelu neomylně zakončoval Marián Gáborík a na ukazateli skóre svítil stav 2:2. Rozhodující slovo si vzal až v 55. minutě zmiňovaný zadák Green.

Výsledek:

2. kolo, Východní konference - 4. zápas:

Washington - Rangers 3:2 (1:0, 1:2, 0:1)
13. Ovečkin, 32. Backström, 55. Green - 22. Anisimov, 37. Gáborík. Střely na branku: 26:20. Diváci: 18,506. Stav série: 2:2.