TAM JSI MĚL BÝT. Ostravský útočník Lukáš Magera se zlobí na jednoho ze svých

TAM JSI MĚL BÝT. Ostravský útočník Lukáš Magera se zlobí na jednoho ze svých spoluhráčů. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Příbram - Ostrava 1:2, výhra hostů poslala do druhé ligy Žižkov

• 229
Ostravští fotbalisté v utkání 28. kola první ligy dokázali dvě věci najednou. Vítězstvím v Příbrami 2:1 si pomohli v boji o záchranu: na předposlední příčku odsunuli Bohemians a definitivně do druhé ligy poslali poslední Žižkov.

Utkání Příbram versus Ostrava ve videoreportáži

Ostrava však vyhrát neměla, dovolil ji to nepřesný pomezní sudí Večeřa, který v druhé minutě nastavení odmával ofsajd, ač střelec Papšys v něm v žádném případě nebyl. Křivdu neunesl kouč Vavruška a ještě před koncem na protest proti verdiktu rozhodčího odešel z lavičky.

"Jednoznačně regulérní gól, ale nebudeme si stěžovat. Udělali jsme dvě chyby, za to zaplatili. Na to, že jsme hráli do plných, jsme si vytvořili dost možností, ale bohužel jsme je neproměnili," řekl příbramský trenér David Vavruška.

Příbram neporazila čtvrtého soupeř, který bojují o záchranu, za sebou. Po remíze v Olomouci podlehla Budějovicím a na Bohemians. Teď nestačila na Ostravu. Byť byla lepší, vyslal osmnáct střel proti devíti hostujícím, držení míče měla téměř sedmdesát procent...

Strhující zápas, především v prvním poločase, s mnoha šancemi na obou stranách rozhodl krátce po poločase bývalý příbramský záložník Fantiš. Naběhl si na centr Lukeše z přímého kopu a z první poslal míč zblízka do sítě.

Bylo to už podruhé, co se Baník v Příbrami dostal do vedení. Ve 23. minutě se krásně trefil chorvatský záložník Kukec. Po rychlé brejku se v pokutovém území zbavil Andrejeviče, pravačkou zatočil míč pod břevno ke vzdálenější tyči.

O těsný náskok však hosté záhy přišli, po centru z levé strany nechali volného stopera Krejčího, který hlavičkou a po odrazu míče od země překonal veterána Baránka.

Velké příležitosti se střídaly před oběma brankami, ale gól padl jen ze standardní situace. Ostrava díky tomu vyhrála třetí zápas z posledních pěti a dostala se o bod před Bohemians. Ti v neděli večer své utkání 28. kola hrají na Spartě.

"Jsem šťastný za tři body, jsou pro nás strašně cenné. Ale výkon dobrý nebyl," řekl ostravský trenér Radoslav Látal.