ĎÁBELSKÁ RADOST. Adam Larsson (uprostřed), Peter Harrold (vpravo) a Adam Henrique z New Jersey se radují z dalšího gólu Philadelphii. | foto: Reuters

Philadelphia v závěru přišla o vedení a New Jersey tak vyrovnalo sérii

• 79
Hokejisté Philadelphie ve druhém utkání série druhého kola play-off Východní konference proti New Jersey dlouhou bránili nejtěsnější vedení 1:0. V závěrečné třetině ovšem čtyřikrát inkasovali a hostující Devils slavili vyrovnání série na 1:1 na zápasy.

Gól útočníka Philadelphie Matta Reada ze 3. minuty dlouho platil za jediný střelecký zápis odvetného duelu v aréně Wells Fargo Center. Domácí Flyers tak po zahajovací výhře 4:3 z prodloužení úspěšně vstoupili i do druhého duelu.

Hokejisté New Jersey se v úvodních dvou třetinách marně pokoušeli o vyrovnání, přestože domácí v daném úseku přestříleli 25:11. Nejmarkantnější převahu si Devils vytvořili během druhé třetiny, kdy byl poměr střel 12:2 ve prospěch hostí.

Gólman Ilja Bryzgalov odolával nájezdům New Jersey až do 44. minuty, kdy jej z pravého kruhu střelou do horního rohu branky překvapil mladý švédský bek Adam Larsson.

Za stavu 1:1 se tedy začínalo od znova a navrch měli opět rozjetí hosté. Běžela 52. minuta, když odražený puk před Bryzgalovem odvážným skokem dorazil do branky David Clarkson - 1:2.

Po obratu skóre museli Flyers otevřít obranu, čehož v 55. minutě po výpadu zpoza branky využil Travis Zajac - 1:3. Poslední slovo si pak vzal ještě Bryce Salvador, jenž v 58. minutě trefil prázdnou branku Philadelphie - 1:4.

New Jersey dokázalo zvítězit, přestože postrádalo služby svého nejproduktivnějšího hráče ze základní části. Ilju Kovalčuka totiž vyřadilo ze hry blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Domácí Flyers nastoupili podruhé v řadě bez Pavla Kubiny, který figuroval znova jen mezi nehrajícími náhradníky.

"Vůbec jsem z naší strany necítil frustraci. S výkonem v první a druhé třetině jsme mohli být spokojeni. Důležité bylo si to udržet i pro závěrečnou část a góly potom přišly," komentoval průběh střetnutí kouč vítězů Peter DeBoer.

"Byli mnohem rychlejší a sbírali volné puky. Nejen speciální formace, ale dařilo se jim to i při hře 5 na 5. Vypadali mnohem čerstvěji. Každý viděl, že nám to dnes nešlo. V dalším zápase musíme být o hodně lepší," dodal zklamaný Jaromír Jágr, jenž během svých čtrnácti minut čistého hracího času jednou vystřelil na Martina Brodeura a jemuž do statistik přibyl jeden záporný bod v kolonce +/-.

Výsledek:

2. kolo, Východní konference - 2. zápas:

Philadelphia - New Jersey 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
3. Read - 44. Larsson, 52. Clarkson, 55. Zajac, 58. Salvador. Střely na branku: 20:35. Diváci: 20 131. Stav série: 1:1.