TRADIČNÍ OBRÁZEK. David Lafata z Jablonce se raduje, právě vstřelil v zápase s Hradcem gól. V sezoně se mu to povedlo už čtyřiadvacetkrát. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec - Hradec Králové 2:0, sérii neúspěchů uťal kanonýr Lafata

• 4
Po třech porážkách se fotbalisté Jablonce opět radovali z vítězství, když ve 27. ligovém kole porazili Hradec Králové 2:0. Oba góly dal kanonýr David Lafata, který si tak vylepšil svůj střelecký účet na pětadvacet zásahů. Hosté dohrávali závěr bez vyloučeného Holeše.

Jablonec a v zápasech s "Votroky" udržel potřetí za sebou čisté konto. Hradec naopak počtvrté z posledních pěti kol prohrál a stále ještě nemá definitivně jistou záchranu.

Jablonecký kouč František Komňacký si pochvaloval, jak jeho svěřenci k duelu přistoupili: "Šli jsme za vítězstvím, i když se nám nedařilo herně. Potřebovali jsme vyhrát, to jsme splnili. Držíme se v první polovině tabulky a věřím, že se v ní udržíme do konce soutěže."

V předchozích devíti zápasech Hradce pouze jednou padly více než dvě branky a ani v Jablonci to od začátku nevypadalo na velkou přestřelku.

Utkání Jablonec versus Hradec Králové ve videoreportáži

Východočeši se zatáhli a Baumit tento obranný val zprvu jen složitě překonával. Zajímavějších momentů se diváci dočkali až na konci první půle. Nejprve ve 40. minutě mohl otevřít skóre střídající Malinský, který nahradil zraněného Voltra. Po jednom z brejků postupoval z úhlu sám na Špita a Jablonec zachránila tyč.

O čtyři minuty později ale udeřili Severočeši. Po pěkné kombinaci našel Eliáš stříleným centrem z levé strany Lafatu a ten hlavou s přehledem překonal hostujícího brankáře Lindra.

Po změně stran Jablonec ožil až od 60. minuty. V rozmezí několika vteřin vystřelili Jablonský, Vošahlík a Lafata, Hradec ale dobrými zákroky podržel Lindr. Lafata se neprosadil ani dvacet minut před koncem, kdy mu hostující gólman nepříliš důraznou střelu vytěsnil mimo tyče.

Nejlepší ligový kanonýr se tak 25. gólu v sezoně dočkal až v 77. minutě, kdy po Jarolímově přihrávce z voleje umístil balon přesně do sítě. Lafata pak neměl daleko k hattricku, v další šanci se už ale neprosadil. V té době už hosté dohrávali o deseti bez vyloučeného Holeše.

"Měli jsme několik dobrých šancí, bohužel ta největší skončila na tyči, řekl hradecký kouč Václav Kotal. "S těmi dalšími jsme naložili tak, jak naložili. Pokud v Jablonci nedáte gól, nemůžete pomýšlet na body. I když se Jablonci nedařilo, minimálně jednu branku dal."