DOBŘE JSI TO UDĚLAL. Hráči Mladé Boleslavi gratulují Jakubu Marešovi (č. 9) ke

DOBŘE JSI TO UDĚLAL. Hráči Mladé Boleslavi gratulují Jakubu Marešovi (č. 9) ke gólu v zápase s Duklou. | foto: ČTK

Dukla - Mladá Boleslav 1:2, hosté zvýšili svůj náskok na čtvrtém místě

• 10
Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ve 27. kole první ligy Duklu Praha na jejím hřišti 2:1 a uhájili před pražským celkem čtvrté místo, které může znamenat účast v předkole Evropské ligy.

Nováček soutěže naopak přerušil sérii tří výher a zůstává v tabulce pátý.

Mladá Boleslav rozhodla o svém vítězství v prvním poločase - v 11. minutě skóroval hlavou Chramosta a po půlhodině z penalty Mareš. Gól domácího Lietavy ze závěru utkání znamenal už jen snížení na konečných 1:2.

Trenér Mladé Boleslavi Miroslav Koubek měl po zápase smíšené pocity, ale "vydolovaného" vítězství si velmi cenil: "Dneska je pro nás výsledek prioritní, s předvedenou hrou spokojený být nemohu a taktický scénář jsme mohli plnit lépe."

Utkání Dukla versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Boleslavští se na Julisce dostali už ve třetí minutě do stoprocentní šance. Po Božičově podklouznutí postupoval Fillo sám na brankáře Radu, přehodil ho, ale na brankové čáře napravil svou chybu vracející se Božič.

V jedenácté minutě už hosté skórovali. Štohanzlův centr z pravé strany se pokusil trefit akrobatickým kopem Fillo, míč se odrazil k Chramostovi a ten ho umístěnou hlavičkou dorazil do sítě. Mladý útočník navázal na vítěznou branku proti Spartě a připsal si celkově devátý zásah v sezoně.

Krátce nato mohla Dukla vyrovnat, ale Pázlerův pokus hlavou tentokrát těsně minul branku. Podobně naložil se svou příležitostí ve 22. minutě nejlepší domácí střelec Lietava.

Pražané byli aktivnější a měli častěji míč na kopačkách, ve 34. minutě se však radovala znovu Boleslav. Domácí kapitán Gedeon srazil v pokutovém území pronikajícího Štohanzla a nařízenou penaltu s jistotou proměnil Mareš. Dukla se dál tlačila dopředu a pět minut před přestávkou málem snížila. Pázlerovu střelu z úhlu vyrazil výborným zákrokem brankář Šeda a před dobíhajícím Hanouskem odkopl míč pohotový Kúdela.

Domácí měli hned zkraje druhého poločasu po rohovém kopu další slušnou šanci, ale Malého dorážku Šeda bez problémů chytil. Záložník pražského celku pak v 61. minutě po akci střídajícího Svatonského neprostřelil obranu hostů.

Naději dal Dukle až tři minuty před koncem Lietava, který tvrdým volejem pod břevno snížil a zaznamenal desátý gól v sezoně. Minutu po něm odmítl vyrovnání náhradník Engelmann ranou vedle.

Trenér Dukly Luboš Kozel litoval nepovedeného úvodu a inkasovaného gólu, po němž mohli hrát hosté svou hru: "Utkání poznamenalo, že jsme soupeři nabídli vedení. Soupeř vyniká rychlým protiútokem a přechodem do útoku a ten stav v utkání mu nahrával."