TOHLE NEMÁM. Českobudějovický brankář Michal Daněk se jen divá, jak míč končí

TOHLE NEMÁM. Českobudějovický brankář Michal Daněk se jen divá, jak míč končí za jeho zády. | foto: ČTK

České Budějovice - Liberec 0:4, hosté v pohodě drží náskok na Spartu

• 108
Také tři kola před koncem ligy dělí fotbalisty vedoucího Liberce a druhé Sparty v tabulce čtyři body. Severočeši totiž bez potíží zvládli zápas v Českých Budějovicích, kterým uštědřili debakl 4:0. Dvakrát se trefil srbský záložník Miloš Bosančič.

Jihočeši doma prohráli po deseti zápasech, naposledy na svém stadionu nebodovali 28. srpna proti Jablonci.

"Motivace byla tentokrát na naší straně a myslím si, že to také bylo vidět," poukázal liberecký kouč Jaroslav Šilhavý na fakt, že se České Budějovice zachránily už v minulém kole.

Budějovice přitom vstoupily do zápasu bez větší bázně. V 5. minutě odvrátily roh Liberce, do protiútoku postupoval Řezníček, ale ve finální fázi nepřesně přihrál. O chvíli později se na levé straně uvolnil Machovec.

Stejně jako Řezníček postupoval k pokutovému území, ale přihrávku na Klesu stačil odvrátit Kelič.

Utkání České Budějovice versus Liberec ve videoreportáži

Liberečtí se přes počáteční ostych dostali celkem snadno do vedení.

Breznaník v pokutovém území oklamal svým zrychlením Řepku, českobudějovický stoper risknul skluz, ale trefil libereckého záložníka. Z následné nařízené penalty pak skóroval Štajner.

Od té chvíle byl Liberec do konce prvního poločasu jednoznačně aktivnější.

Severočeši však své akce většinou zakončovali nepřesnými střelami. Až těsně před přestávkou se vedoucímu týmu ligy povedla pohledná kombinace. Po přihrávce Gebre Selassieho z pravé strany se dostal k míči před brankou Rabušic, ale v tísni mířil nad.

I druhou část utkání zahájily České Budějovice aktivně. Jenže dvě akce Klesy úspěchem neskončily a stejně nevýrazně dopadla i série rohů domácího týmu.

Liberec udeřil stejně jako v první půli celkem nenápadně. Po faulu Rýdela na Breznaníka rozehrával standardní situace z více než třiceti metrů od českobudějovické branky Bosančič. Srbský záložník se rozhodl pro střelu a zaskočil tím domácího gólmana Daňka a poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku. Vzápětí navíc mohl přidat další úspěch Šural, ale trefil pouze břevno.

Ovšem to Severočechy moc trápit nemuselo, brzy skórovali potřetí. V 69. minutě totiž předvedl Bosančič technickou střelu levačkou a elegantně přehodil Daňka. Definitivní devastaci soupeře Liberec dokonal v závěru.

Střídající Hadaščok dostal ideální přihrávku od Štajnera a vstřelil čtvrtý gól hostů.

Českobudějovický trenér František Cipro poprvé od nástupu do funkce na domácím hřišti nebodoval. Mrzelo jej hlavně to, jak snadno České Budějovice dostaly tři góly ve druhém poločase. "Poprvé nás Liberec překonal z penalty, to se prostě stává. Ale potom jsme dostali laciné góly, kterým bychom se měli dokázat vyvarovat," uvedl Cipro.

Jihočeši se sice v minulém kole definitivně zachránili v nejvyšší soutěži, ale trenéra mrzí, že dnes mužstvo dobré výsledky z posledních zápasů nepotvrdilo. "Je to škoda a trošku to kazí dojem ze závěru sezony," řekl Cipro.