Tomáš Fleischmann z Floridy  a gólman Martin Brodeur z New Jersey sledují, kde

Tomáš Fleischmann z Floridy a gólman Martin Brodeur z New Jersey sledují, kde skončí puk. | foto: Reuters

Brodeur uhájil nulu a má nový rekord, Frolík trefil Chicagu prodloužení

• 39
Devětatřicetiletý rekordman mezi brankáři NHL, Martin Brodeur, si ve čtvrtek dokonale spravil chuť po střídání z předchozího duelu. Jednička New Jersey uhájila rekordní 24. nulu v play-off a pomohla svým barvám k výhře 4:0 nad Floridou. Vyrovnávací gól Michaela Frolíka z 59. minuty prodloužil Chicagu šanci bojovat o výhru. V nastavení se však radoval hostující Phoenix. Ve zbývajících duelech zvítězil Washington a St. Louis.

V úterý byl Brodeur stažen ze zápasu koučem Peterem DeBoerem už ve 23. minutě poté, co inkasoval třetí gól z úvodních 12 střel Floridy a jeho New Jersey tak ztratilo rychle nabyté vedení 3:0.

Roman Hamrlík (WAS), 4z. - 1b.(0+1)

Panthers nakonec senzační obrat dotáhli do vítězného konce, díky čemuž v sérii vedli 2:1.

Před čtvrteční domácí odvetou tak mělo New Jersey jasný cíl sérii vyrovnat, přičemž v brance dostal opět šanci zkušený Brodeur a tentokrát se již nenechal vystřídat.

Kanadský gólman pochytal všech 26 ran Panthers a uhájil svou 24. nulu kariéry v play-off, díky čemuž se osamostatnil od Patricka Roye na čele historické statistiky vychytaných nul v bojích o Stanley Cup.

Výhru Devils 4:0 gólově obstarali kapitán Zach Parise, jemuž v přesilové hře z 27. minuty asistoval i Marek Židlický, a střelci ze závěrečného dějství Steve Bernier, Travis Zajac a Ilja Kovalčuk.

Frolík trefil Chicagu prodloužení, výhru pak ale slavil Phoenix

Čtvrtý zápas mezi Chicagem a Phoenixem přinesl v pořadí čtvrté prodloužení, ve kterých se zatím lépe daří Coyotes, a tak v sérii vedou už 3:1. Naposledy se tým českého tria Radim Vrbata-Michal Rozsíval-Rostislav Klesla (centr Martin Hanzal je od utkání číslo 2 na marodce se zraněním v dolní části těla) radoval po výhře 3:2PP.

Druhé nastavení za sebou rozhodl ve prospěch Phoenixu dánský útočník Mikkel Boedker. Naposledy se prosadil už v 63. minutě. Navíc mnoho nechybělo a hosté si mohli z Chicaga odvést třetí výhru v sérii již po řádné hrací době.

Po rychle navazujících gólech Shanea Doana a Taylora Pyatta z 48. minuty totiž vedli 2:0.

Blackhawks vrátily do hry až trefy z 51. a 59. minuty v podání Brendana Morrisona a českého zachránce Michaela Frolíka, jenž v sérii dostal šanci teprve podruhé a v obou případech se blýskl důležitým gólem.

Při absenci zraněného Mariána Hossy, kterého v utkání číslo 3 brutálně sestřelil Raffi Torres, dostal Frolík hodně prostoru a mezi střelce se mohl zapsat už v zahajovací třetině. Jeho samostatný únik ovšem brankář Mike Smith dokázal zneškodnit.

Washington srovnal s Bostonem krok

Mladý kanadský gólman Braden Holtby opět přesvědčil, že i přes absenci zraněných brankářů Tomáše Vokouna s Michalem Neuvirthem si Washington může pomýšlet na postup v play-off přes obhájce Stanley Cupu z Bostonu. V pořadí čtvrtém utkání série Holtby pochytal 44 ran Bruins a výrazně tak přispěl k vítězství Capitals 2:1, díky čemuž srovnali stav na 2:2 na zápasy.

Domácí poslal do vedení už ve 2. minutě Marcus Johansson. Boston sice odpověděl ještě před prvním odchodem do kabin zásluhou Riche Peverleyho, v dalším průběhu už ale na skvělého Holtbyho nenašel recept.

Obránce Roman Hamrlík z Washingtonu čelí přesile hráčů Bostonu.

Rozhodující akce se udála v 39. minutě, kdy Washington disponoval přesilovou hrou. Podruhé v sérii skóroval Alex Sjomin za asistencí Keitha Aucoina a kapitána týmu Alexe Ovečkina, který z dosud blíže nespecifikovaných důvodů v závěrečné třetině odehrál jen necelé dvě minuty čistého hracího času.

St. Louis je blízko postupu přes San Jose

V zahajovacím zápase série hokejisté St. Louis podlehli San Jose 2:3 v prodloužení, od té doby však třikrát dokázali zvítězit a od postupu je dělí již jen jediný krok. Na výsledky 3:0 a 4:3 Bluesmani naposledy navázali čtvrteční výhrou 2:1.

Už v sedmé minutě hosty poslal do trháku B. J. Crombeen. Jednobrankové vedení St. Louis pak svítilo na ukazateli skóre v aréně HP Pavilion až do 52. minuty, kdy v přesilovce náskok zdvojnásobil Andy McDonald. O neprůstřelnost brankář Brian Elliott přišel až v 59. minutě, kdy alespoň čestný zásah Sharks zařídil kapitán Joe Thornton.

Martin Havlát (v černém) ze San Jose atakovaný Krisem Russellem (vlevo) ze St. Lousi a padající na gólmana Briana Elliotta

Mezi nejaktivnější střelce San Jose se s pěti pokusy řadil také český útočník Martin Havlát, po další porážce však v den svých jednatřicátých narozenin mnoho důvodů k oslavě neměl.

Východní konference - 4. zápasy:
Washington - Boston 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
2. Johansson, 39. Sjomin - 14. Peverley. Střely na branku: 21:45. Diváci: 18 506. Stav série: 2:2.

New Jersey - Florida 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
27. Parise (Židlický), 43. Bernier, 44. Zajac, 49. Kovalčuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17 625. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:
Chicago - Phoenix 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
51. Morrison, 59. Frolík - 48. Doan, 48. Pyatt (Vrbata), 63. Boedker. Střely na branku: 32:19. Diváci: 22 111. Stav série: 1:3.

San Jose - St. Louis 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
59. J. Thornton - 8. Crombeen, 53. McDonald. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17 562. Stav série: 1:3.