POZDNÍ SMUTEK. Útočník Arron Asham z Pittsburghu byl za krosček na Braydena

POZDNÍ SMUTEK. Útočník Arron Asham z Pittsburghu byl za krosček na Braydena Schenna z Philadelphie potrestán zákazem startu ve čtyřech zápasech. | foto: AP

Tvrdé tresty pro Pittsburgh: mimo jsou Adams, Neal a Asham. Pyká i kouč

• 130
Nekompromisní byla disciplinárka NHL na hokejisty Pittsburghu, kteří v posledním souboji s Philadelphií ztratili nervy. Stopku dostali útočníci James Neal, Aaron Asham a Craig Adams.

Pittsburgh je v prvním kole Stanley Cupu na pokraji vyřazení. Ačkoli byl v sérii s Philadelphií považovaný za favorita, prohrává už 0:3 na zápasy. Další utkání se hraje v noci ze středy na čtvrtek a Penguins se v něm navíc budou muset obejít bez několika hráčů.

Neal byl potrestaný za faul loktem na Claudea Girouxe v závěru rozhodnutého duelu za stavu 7:4 pro Flyers. Domácí hvězda, která měla v sezoně otřes mozku, po něm zavrávorala a fanoušci se obávají, zda tento atak nebude mít další zdravotní následky. Krátké video zákroku si prohlédněte níže.

Neal mohl být rád, že nebyl postihnutý i za ošklivý faul na Seana Couturiera, který se odehrál jen o pár desítek vteřin dříve. Hostující útočník při něm totiž sestřelil protihráče, který nebyl v držení puku a navíc soupeřův náraz vůbec nečekal. Sami si celý incident prohlédněte.

Pro Penguins bude Nealova absence poměrně citelnou ztrátou, jelikož je spolu s Crosbym nejproduktivnějším hráčem týmu v play-off (ve třech zápasech nasbíral pět bodů). Pokud však jeho spoluhráči klíčový duel zvládnou, bude moci v tom následujícím nastoupit.

Horší je situace u bijce Ashama, jemuž disciplinárka vystavila stop na čtyři utkání. Tak tvrdý verdikt není překvapivý, kanadský útočník totiž nesportovně krosčekoval do obličeje Braydena Schenna. Ten krátce předtím sestřelil u mantinelu Paula Martina, ale v jeho případě šlo o čistý bodyček u mantinelu.

I Asham reagoval ve velké frustraci. Pittsburgh totiž i třetí duel začal nadějně a dostal se do vedení, ovšem už šest minut před koncem první třetiny prohrával 1:3. A pak přišel zmiňovaný okamžik, jejž si můžete prohlédnout ve videu níže.

Aby toho nebylo málo, Pittsburghu bude ve čtvrtém duelu série chybět také další útočník Craig Adams, který dostal automatický zákaz startu v jednom utkání za vyprovokování bitky.

Po nedělním zápase, v němž rozhodčí rozdali 133 trestných minut, byl potrestaný také hostující trenér Dan Bylsma. Kouč dostal kvůli Adamsově bitce pokutu 10 000 dolarů (zhruba 190 000 korun).

Disciplinární komise zastavila činnost na jeden zápas také Nicklasi Bäckströmovi z Washingtonu za krosček na Riche Peverleyho z Bostonu. Švédský hokejista přijde o čtvrteční duel série, ve které Capitals prohrávají 1:2.