Hokejisté St. Louis Blues se radují z vítězství na ledě San Jose, po němž se

Hokejisté St. Louis Blues se radují z vítězství na ledě San Jose, po němž se ujali vedení 2:1 v sérii 1. kola play-off. | foto: AP

Po vyhraných bitkách Sobotka s Polákem slavili další triumf a vedení v sérii

• 71
Pondělní zápasy play-off hokejové NHL ovládly hostující celky. Ve třech duelech se ani jednou neradovali domácí. Obhájci stříbrného poháru z Bostonu dobyli Washington 4:3 a stejným skóre skončil i překvapivě čistě odehraný duel pro St. Louis startující na ledě San Jose. Slavili také Rangers poté, co ubránili fotbalový výsledek 1:0 v Ottawě.

V utkání číslo dva mezi St. Louis a San Jose rozdali rozhodčí celkově 132 trestných minut. V pěstních soubojích tehdy hráli podstatnou roli rovněž čeští hokejisté ve službách Blues. Tvrdé údery rozdávali jak útočník Vladimír Sobotka, tak obránce Roman Polák (více ZDE).

Roman Hamrlík (WAS), 3z. - 1b.(0+1)

Kdo ale čekal, že se po přesunu do San Jose bude dít velká odveta, zůstal zatím nevyslyšen. V pořadí třetí díl série se totiž odehrál ve zcela korektním duchu, což potvrzuje statistika trestných minut s pouhými pěti menšími tresty na obou stranách.

Po předchozí domácí výhře 3:0 vstoupili do zápasu lépe rozjetí Bluesmani, když si vypracovali náskok 1:0 a následně až 4:1. Góly stříleli forvardi Patrik Berglund, Andy McDonald, Jason Arnott a Alexander Steen.

Sharks se vzchopili až v samotném závěru. V 57. minutě uspěl Colin White a v čase 59:43 i za přispění přihrávajícího Martina Havláta skóroval Logan Couture. Na vyrovnání už ovšem San Jose nezbyl čas a St. Louis se tak po výhře 4:3 může radovat z vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Lundqvist vychytal domácí Ottawu

Pouze jediný gól byl k vidění v zápase mezi Ottawou a Rangers. K nelibosti domácího publika ve vyprodané aréně Scotiabank Place jej docílil útočník New Yorku Brian Boyle.

Urostlý forvard se proti Senators prosadil už potřetí a jen umocnil zlobu Ottawských proti jeho osobě.

Boyle totiž vyvolal emoce v zahajovacím zápase, kdy troufale napadl o hlavu menšího nejproduktivnějšího beka letošní sezony Erika Karlssona.

Společně s autorem jediné branky Boylem, jenž se prosadil až v 48. minutě, se o výhru Rangers nejvíce zasloužil bezchybný gólman Henrik Lundqvist. Švédský reprezentant pochytal všech 39 ran Senators a uhájil své čtvrté čisté konto kariéry v play-off NHL.

Chára se blýskl dvěma asistencemi a vítězným gólem

Jako správný kapitán vedl obhájce Stanley Cupu za výhrou v zápase na ledě Washingtonu obránce Zdeno Chára. Slovenský reprezentant v pořadí třetím měření sil s Capitals nejprve asistoval u dvou ze tří úvodních gólů Bruins a v samotném závěru pak sám rozhodl o výhře 4:3.

Gólmana Bradena Holtbyho, jenž zastupuje na pozici jedničky při zranění českého dua Tomáš Vokoun - Michal Neuvirth, Chára překonal tvrdou střelou příklepem od modré čáry. O zbylé trefy vítězů se postarali Brian Rolston, Daniel Paille a Rich Peverley.

Bostonský útočník David Krejčí se ocitl v presu krajana Romana Hamrlíka (vpravo) a washingtonského gólmana Bradena Holtbyho.

Boston tak vede v sérii 2:1 na zápasy, přestože se zatím v ofenzivě nedaří prosazovat elitním útočníkům mužstva na čele s Davidem Krejčím, Milanem Lucicem ci Patricem Bergeronem.

Východní konference - 3. zápasy:

Ottawa - NY Rangers 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
48. Boyle. Střely na branku: 39:23. Diváci: 20 182. Stav série: 1:2.

Washington - Boston 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
17. Sjomin, 21. Ovečkin (Hamrlík), 55. Laich - 21. Peverley, 30. Paille, 42. Rolston, 59. Chára. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 506. Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:

San Jose - St. Louis 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
17. Burns, 57. White, 60. Couture (Havlát) - 15. Berglund, 22. McDonald, 31. Arnott, 41. Steen. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 562. Stav série: 1:2.