LIBERECKÁ RADOST. Fotbalisté Slovanu Liberec se radují ze vstřeleného gólu do

LIBERECKÁ RADOST. Fotbalisté Slovanu Liberec se radují ze vstřeleného gólu do sítě Ostravy. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Liberec 1:3, rychlý obrat a fotbalová liga má nového lídra

• 286
Fotbalová liga má po 25. kole nového lídra. Slovan Liberec vyhrál 3:1 v Ostravě a posunul se o bod před Spartu. Přitom prohrával, ale během deseti minut v prvním poločase výsledek otočil a po přestávce vedení pojistil.

Utkání Baník Ostrava versus Liberec ve videoreportáži

"Ostrava byla nepříjemná, nažhavená a dala gól po naší chybě. Naštěstí jsme hned dokázali odpovědět a to bylo důležité pro další vývoj," uvedl liberecký trenér Šilhavý.

Čelo tabulky vypadá pět kol před koncem následovně: 1. Liberec 55 bodů, 2. Sparta 54 bodů, 3. Viktoria Plzeň 50 bodů.

Zatímco Liberec se stal novým lídrem, Ostrava zůstává na sestupových příčkách. Přitom rychle vedla a snila, že se vyhoupne na příčky zaručující záchranu. Ale svěřenci trenéra Šilhavého výsledek během deseti minut otočili.

Jak vypadaly klíčové momenty zápasu?

• 11. minuta: Liberec zahrával dva rohové kopy, ale do šance se z nich nedostal. Naopak Ostrava šla do protiútoku, který dovedla až ke gólu. Droppa přes celou šířku pokutového území přihrál nabíhajícímu Kukecovi a chorvatský záložník už byl v jasné pozici - 1:0.
  • 13. minuta: Ale Ostrava se z vedení neradovala dlouho. Bosančič na levé straně prošel přes dva protihráče až do pokutového území domácích, z jehož rohu a s pomocí teče poslal míč do růžku Baránkovy brány - 1:1.
  • 23. minuta: Ostravě se nepodařilo ubránit rohový kop. Na hranici pokutového území pálil Gebre Selassie do břevna. Míč se odrazil k Nezmarovi, který hlavičkou vrátil míč před bránu. A tam číhal připravený útočník Rabušic, jenž vyskočil výš než jeho hlídači - 2:1 pro Liberec.
  • 67. minuta: Obránce Marek držel v pokutovém území hostujícího Šurala. Přísnou penaltu bez problémů proměnil zkušený liberecký útočník Štajner, který tak pojistil vedení Liberce na konečných 3:1.

První poločas nabídl na české poměry nadprůměrnou podívanou. Oba týmy se tlačily do útoku, hrálo se ve slušném tempu. Bylo vidět, že Ostravě i Liberci šlo o hodně.

Liberec se nezalekl, že rychle prohrával. Nezazmatkoval a výsledek během deseti minut otočil.

A když ve druhém poločase vedení pojistil, závěr zápasu už zkušeně dovedl do vítězného konce.

"Někteří hráči si musí sáhnout do svědomí. Vyřídím si to s nimi, protože takový přístup, jako někteří předvedli ve druhém poločase, nemíním akceptovat," prohlásil ostravský trenér Látal.

Severočeši se vítězstvím posunuli nejen do čela celkové tabulky, ale stali se i nejlepším týmem jara. V tomto žebříčku se dostali před Plzeň, která na ně ze třetí příčky ztrácí pět bodů.