TVRDÝ BOJ. Olomoucký útočník Zdeněk Klesnil a Tomáš Pilík z Příbrami se rvou o míč během ligového utkání. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

• 9
Rekordní počet gólů za zápas v současném ročníku fotbalové ligy vytvořily Olomouc s Příbramí. V jejich souboji v 25. kole padlo osm branek, na každé straně čtyři. Podívejte se na všechny ve videoreportáži. Vidět můžete ještě jednu lahůdku, gól sparťana Kweukeho. Do sítě Teplic se trefil nádherně přes hlavu.

Olomouc - Příbram 4:4

Čtyři góly za sedm minut, pátý ještě do poločasu. Další tři po přestávce. Nevídaná přestřelka se strhla v 25. kole první ligy v Olomouci, kde se představila Příbram. Oba týmy dvakrát vedly, soupeř vždy dokázal vyrovnat.

Ostrava - Liberec 1:3

Slovan Liberec vyhrál 3:1 v Ostravě a posunul se na první místo o bod před Spartu. Přitom prohrával, ale během deseti minut v prvním poločase výsledek otočil a po přestávce vedení pojistil.

Sparta - Teplice 2:2

Sparťanský sen na zisk ligového titulu dostal v 25. kole další vážnou trhlinu. Lídr tabulky doma remizoval 2:2 s Teplicemi, když ještě deset minut před koncem prohrával o dva góly. Body ztratil už popáté z devíti jarních zápasů.

Žižkov - Plzeň 0:0

Jméno Viktoria náleží oběma týmům, ale vzájemný zápas vítězství ani jednomu nepřinesl. Nečekaně vyrovnaný duel Žižkova s Plzní skončil bezbrankovou remízou, ze které se víc radovali domácí.

Bohemians - Mladá Boleslav 0:3

Fotbaloví Bohemians 1905 se propadají do hluboké deprese, v 25. kole doma podlehli Mladé Boleslavi vysoko 0:3 a v případě pondělního vítězství Ostravy nad Libercem mohou poprvé v sezoně klesnout na sestupovou příčku.

Jablonec - Dukla Praha 0:2

Suverénně nejlepší kanonýr ligy David Lafata svůj čtyřiadvacátý gól nepřidal, neproměnil penaltu a pak ještě trefil tyč. I proto v utkání 25. kola Jablonec doma podlehl pražské Dukle 0:2. Oba góly vítězů vstřelil bývalý slávista Pázler.

Slovácko - Hradec Králové 0:3

Fotbalisté Hradce Králové střelecky povstali. Dosud nejhůře střílející tým první ligy dal tři góly v Uherském Hradišti. Domácí Slovácko porazil vlastně jeden muž, útočník Štěpán se blýskl hattrickem a klubu takřka jistě zajistil záchranu v soutěži.

České Budějovice - Slavia 1:0

Dvě minuty před koncem rozhodli fotbalisté Českých Budějovic o těsné výhře 1:0 nad pražskou Slavií, vítězný gól vstřelil bývalý slávista Javorek.