NEUTEČEŠ MI. Lukáš Opiela z Mladé Boleslavi se snaží pláchnout Martinu Csehovi z Bohemians. | foto: Yan Renelt, MF DNES

Bohemians - Boleslav 0:3, jednoznačný zápas rozhodly góly kolem pauzy

• 12
Fotbaloví Bohemians 1905 se propadají do hluboké deprese, v 25. kole doma podlehli Mladé Boleslavi vysoko 0:3 a v případě pondělního vítězství Ostravy nad Libercem mohou poprvé v sezoně klesnout na sestupovou příčku.

Utkání Bohemians 1905 versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Bohemians prohráli třináct z posledních patnácti zápasů, nepomohla ani výměna trenéra.

"Od mého příchodu do Bohemky je to potřetí, co jsme inkasovali gól chvíli před půlí a vždy nás zlomí. Do té doby to bylo z naší strany bojovné a nemohu upřít klukům snahu, ale po gólu už se utkání spíše dohrávalo," řekl domácí trenér Jozef Weber, který během jara nahradil Pavla Medynského.

Mladá Boleslav se naopak zvedla a zlomila černou sérii, kdy z pěti utkání získala jen bod. V pražském Edenu byla od začátku lepším týmem, gól však dala až těsně před půlí, kdy se nádherně trefil Mareš. Krátce po přestávce přidali další dvě branky Kúdela a Fillo.

"Potkaly se dva týmy, které prožívají horší období. My pět zápasů nevyhráli, což bylo frustrující a nutilo nás to utkání zvládnout. Že to nebylo v tanečním rytmu, jsem si vědom, ale klíčové bylo vyrovnat se Bohemians v soubojích. Bylo vidět, že jsme herně vyspělejší mužstvo, hlavně v přechodové fázi. Bylo jen otázkou, než se prosadíme," řekl boleslavský trenér Miroslav Koubek.

Domácí trenér Jozef Weber sáhl po nevydařených zápasech ke změnám v sestavě. Na stoperský post stáhl záložníka Borka a přešel ke hře na dva útočníky Nešpora s Hartigem. I tak se ale domácí dostávali do zakončení minimálně.

Boleslav čekala na svou šanci rychle zaútočit a především v křídelních prostorách dělala domácím problémy.Hodně aktivní byl útočník Mareš, který neváhal využít každou příležitost k zakončení. Nejprve v 10. minutě nadvakrát vyzkoušel pozornost brankáře Sňozíka falšovanou střelou a nevyzrál na něj ani ve 38. minutě.

Mezi tím promarnil dvě dobré šance jeho útočný kolega Chramosta, který z malého vápna pokaždé hlavičkoval nepřesně.

Do třetice už Mareš souboj se Sňozíkem vyhrál. Minutu před poločasem předvedla Boleslav rychlý brejk, bývalá opora Bohemians Štohanzl přenesl hru na levou stranu na Mareše, který parádní střelou z 25 metrů poslal hosty do vedení.

O naději na alespoň teprve druhý získaný bod z posledních 13 zápasů hráči Bohemians definitivně přišli deset minut po změně stran. Kúdela po centu Kysely nadvakrát překonal Sňozíka a mohl slavit svůj pátý jarní ligový gól.

Domácí se už nezmohli na zvrat, navíc inkasovali potřetí. Po rohovém kopu se odrazil míč k Fillovi, který střelou bez přípravy propálil Sňozíka. Bohemians mohli v závěru alespoň snížit, ale Hartig v největší šanci v pádu nezakončil.