ZAZDIL JSEM TO. Jablonecký Jan Vošahlík se drží za hlavu po neproměněné šanci v utkání s Duklou. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec - Dukla 0:2, Lafata nedal penaltu, za hosty to trestal Pázler

• 10
Suverénně nejlepší kanonýr ligy David Lafata svůj čtyřiadvacátý gól nepřidal, neproměnil penaltu a pak ještě trefil tyč. I proto v utkání 25. kola Jablonec doma podlehl pražské Dukle 0:2. Oba góly vítězů vstřelil bývalý slávista Pázler.

Utkání Jablonec versus Dukla Praha ve videoreportáži

Jablonec prožívá bídné jaro, porazil jen Bohemians a Slovácko. Porážku s Duklou byla čtvrtá z posledních pěti zápasů. V tabulce klesl už na osmou příčku. Frustraci v sobě neudusil Eliáš, který byl v poslední minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Poslední nadějí na pohárovou Evropu zůstává pro Jablonec domácí pohár, ve kterém ho čeká ve
středu semifinálová odveta se Spartou.

"Logika je jasná, buď se musí vyměnit dvacet hráčů, nebo přijde nový
trenér. Teď nechci spekulovat o mé budoucnosti. Potřebujeme se připravit na
důležitou středeční odvetu proti Spartě, nechci do týmu vnášet
paniku," řekl jablonecký trenéra František Komňacký.

"Hlavně v prvním poločase jsme hráli pomalu, nepřesně a bez důrazu. A rychlý gól, který jsme inkasovali, nás srazil dolů ještě víc. V našem výkonu nebyla chuť, jakou bych si představoval," doplnil Komňacký.

Naopak Dukla má druhou část sezony vynikající, prohrála jen s Libercem a posunula se už na čtvrté místo.

Dukla se uvedla sebevědomým výkonem. Na Střelnici hostům ukázkově vyšel
hned první brejk v šesté minutě. Lietava z pravé stranynašel ve vápně
nabíhajícího Pázlera a ten sám před Špitem nezaváhal.

Domácí mohli odpovědět ve dvanácté minutě, Vošahlíkovi ale do střely v
poslední chvíli vložil nohu bránící Vorel. Severočeši toužili po vyrovnání a většinu času obléhali hostující vápno. Jejich aktivita ale přinesla šance až v závěru první půle. Pitákovu akci nejprve v poslední chvíli srazila obrana na roh a vzápětí se proti Jarolímovi vytáhl gólman Rada.

Po přestávce domácí spustili nápor a záhy mohli vyrovnat. Lafatův oblouček vyrazil Rada ve 47. minutě s vypětím sil před sebe na malé vápno, kde po kontaktu s Haškem upadl Vošahlík a sudí Zelinka nařídil penaltu. Lafata, který v minulém kole překonal střelecký rekord české ligy v jedné sezoně, však svůj 24. gól v sezoně nepřidal. Rada střelu k tyči vytěsnil.

Místo toho v 68. minutě po dalším rychlém brejku udeřili hosté. Lietava utekl podobně jako v první půli, Špit jeho střelu pouze vyrazil a Pázler v klidu dorazil do opuštěné branky. Domácí Lafata se ve 250. ligovém duelu branky nedočkal, v 69. minutě mu zhatil radost ofsajd.

"Vezeme si cenné vítězství ze souboje s týmem, který má vyšší ambice než  my. S tím jsem spokojený. Ráz utkání hodně ovlivnil náš rychlý gól," poznamenal hostující trenér Luboš Kozel.

"Kdyby domácí penaltu dali, zápas se mohl ubírat jiným směrem. Ale Rada byl excelentní a hodně nám pomohl," dodal Kozel.