Hokejisté Chomutova vyhráli první ligu a čeká je extraligová baráž

• 119
Hokejisté Chomutova vyhráli první ligu, když dokázali v rozhodujícím sedmém finále vyhrát na ledě rivalů z Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení. O rozhodující trefu se postaral v 68. minutě obránce Grof. Pro vítěze ale sezona zdaleka nekončí, čeká je baráž o účast v extralize s Mladou Boleslaví.

Chomutov zopakoval úspěch z předminulé sezony, tehdy pak barážovou sérii s Mladou Boleslaví prohrál 1:4 na zápasy. Boj o účast v nejvyšší soutěži v příštím ročníku začne na ledě Středočechů v neděli.

Domácí Slovan v utkání dvakrát vedl. V 15. minutě nejprve zneškodnil ústecký brankář Orct příklep Orsavy a v protiútoku se trefil do branky Chomutova bekhendovou střelou Roubík. V úvodu druhé třetiny ale Piráti potrestali vyloučení domácího Majdana, když Gajovský uklidil puk zblízka do ústecké branky.

Další dvě přesilovky hosté nevyužili a málem sami inkasovali, ale Zeman v oslabení nastřelil jen horní tyčku. Ve 39. minutě už ale vrátil Lvům vedení Roubík, který po předchozí střele Šagáta do tyče doklepl puk do prázdné branky.

V úvodu třetí části ještě jednou zazvonila tyčka chomutovské branky po střele Handla. K vyrovnání se hosté dobrali při další přesilovce. Při vyloučení Treilleho tečoval v 50. minutě Havířovu střelu David Hruška.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém měl dlouho více práce chomutovský brankář Řehoř. Pak ale domácí nedokázali vyhodit puk z vlastní třetiny a chomutovský obránce Grof poslal Piráty v čase 67:42 do extraligové baráže.

Milan Skrbek (Ústí nad Labem): "Prohráli jsme zápas i celou sérii smolným gólem. Zklamání je to veliké. Prohrát třikrát v prodloužení, to je smůla. Kdybychom na začátku třetí třetiny dali místo tyčky gól, věřím, že bychom zvítězili. K výkonu rozhodčích se teď nebudu vyjadřovat, možná později."
Jiří Doležal (Chomutov): "Vyhráli jsme šťastným gólem. Cením si, jak jsme dvakrát dokázali odpovědět na vedení domácích. Sáhli jsme si hluboko do zásob sil, teď hráči dostanou krátké volno a začneme se připravovat na baráž."

Ústí nad Labem - Chomutov 2:3 v prodloužení

Branky: 15. a 39. Roubík - 24. Gajovský, 50. D. Hruška, 68. Grof. Rozhodčí: M. Fraňo, Jeřábek - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. Diváci: 6500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.
Ústí n/L: Orct - Klobouček, J. Zeman - J. Krejčík, P. Hořava - Kousalík, Dan Růžička - F. Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, T. Hertl, J. Káňa - Dan. Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Majdan, Pajič, M. Čermák. Trenéři: Rosol a Skrbek.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán - Bartejs, Havíř - Grof, J. Mrázek - Jillson - Hřebejk, Kraft, Jíra - D. Hruška, J. Kovář, Gajovský - Lapšanský, R. Diviš, Orsava - Endál, Sikora, Hromas - Ondřej. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.