HURÁ. Fotbalisté Dukly Praha se radují ze vstřeleného gólu. Druhý zleva autor

HURÁ. Fotbalisté Dukly Praha se radují ze vstřeleného gólu. Druhý zleva autor branky Ivan Lietava. | foto: Kateřina Šulová, ČTK

Dukla Praha - Bohemians 2:0, série bez výhry trvá už patnáct zápasů

• 16
Fotbalisté Bohemians 1905 v lize nevyhráli popatnácté za sebou. V malém pražském derby na hřišti Dukly Praha, které se hrálo v rámci 24. ligového kola, prohráli 0:2. Góly vstřelili Lietava a Hašek.

Utkání Dukla Praha versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Nováček z Julisky napravil porážku s Libercem a po třech zápasech naplno bodoval.

Dukla potvrdila, že se jí v této sezoně v soubojích s pražskými týmy daří. Ze sedmi derby prohrála jen jednou a inkasoval v nich jediný gól od Žižkova.

První velkou šanci měl v deváté minutě domácí Lietava, ale jeho volej doprostřed branky i následnou dorážku hlavou zlikvidoval brankář Sňozík. Kapitán Bohemians pak v 16. minutě jen sledoval, jak Podrazkého střela trefila tyč.

Hosté, kteří doma před týdnem podlehli 1:2 poslednímu Žižkovu, se po dvaceti minutách prezentovali zblokovaným průnikem Budínského a nepřesnou Borkovou ranou.

Ve 27. minutě znovu zahrozila aktivnější Dukla, ale Lietavovu střelu do horního růžku zlikvidoval dalším dobrým zákrokem pozorný Sňozík.

Jejich třetí vzájemný souboj však už vyhrál slovenský útočník. Pět minut před přestávkou otevřel skóre umístěnou hlavičkou a připsal si osmý zásah v ligovém ročníku.

Dvě minuty po změně stran mohli domácí těsné vedení pojistit, ale Hanousek po chytrém pasu od Lietavy zblízka promáchl.

V 58. minutě už však byla Dukla v koncovce přesnější. Malý našel z rohového kopu Haška a krajní obránce zavěsil nechytatelným volejem.

Hosté ožili až v závěru. Jedenáct minut před koncem propadl rohový kop ke střídajícímu Hartigovi a zkušený útočník zblízka hlavou trefil tyč.