SOUBOJ. Michal Klesa z Českých Budějovic (ve fialovém dresu) a Egon Vůch z

SOUBOJ. Michal Klesa z Českých Budějovic (ve fialovém dresu) a Egon Vůch z Teplic bojují o míč. | foto: Libor Zavoral, ČTK

Teplice - České Budějovice 0:1, Jihočeši se vzdalují sestupu

• 46
Už jedenáctibodový náskok mají fotbalisté Českých Budějovic na sestupové příčky. Pomohlo jim vítězství 1:0 na hřišti Teplic, které jediným gólem zápasu zařídil brazilský ofenzivní záložník Sandro.

Utkání Teplice versus České Budějovice ve videoreportáži

Z vítězství na hřišti soupeře se České Budějovice radují po sedmadvaceti duelech - poprvé od 5. května 2010, kdy vyhráli v Mladé Boleslavi.

Důležitý triumf v boji o záchranu zajistil Budějovicím brejk ze 44. minuty, který proměnil Sandro.

Teplice i Budějovice se rozehrály k velmi solidním výsledkům a do dnešního souboje prohrály za celé jaro jediný zápas, shodou okolností pokaždé s Plzní. Oba týmy zároveň zdobí hlavně precizní obrana a na jejich zápase to bylo poznat od samého začátku.

Tvořit hru chtěli spíše domácí, jenže jim to nešlo. K šancím se Severočeši nedokázali propracovat už vůbec. Do branky sice míč dostali, jenže Matulovu dorážku zhatil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, což se Teplicím vůbec nelíbilo.

Budějovice byly o něco nebezpečnější, atraktivita fotbalu ale odpovídala studenému podvečeru. Aspoň trochu ho prozářila 44. minuta: teplický Vůch ztratil míč v důrazném souboji na půlce, hosté rozeběhli rychlý brejk a na jeho konci byla přesná střela Sandra.

Ze špatného výkonu se domácí aspoň trochu oklepali až po pauze, ale opravdu nebezpečných situací si mnoho nevypracovali. Asi nejblíže k vyrovnání měl v 64. minutě Dolejš, který se obtočil okolo Machovce a najednou byl ve vápně sám, jenže branku těsně minul.

Budějovice ve druhém poločase vsadily na zataženou obranu, rozhodčí ovšem teplické akce postupem času stále častěji přerušoval kvůli útočným faulům.

Pocit křivdy byl na domácích patrný už z rozhodujících momentů první půle, v závěru však emoce gradovaly a dospěly až k tomu, že byl jejich trenér Petr Rada vykázán na tribunu.