Ladislav Šmíd (vlevo) z Edmontonu sleduje útočnou aktivitu Ricka Nashe z

Ladislav Šmíd (vlevo) z Edmontonu sleduje útočnou aktivitu Ricka Nashe z Columbusu. | foto: AP

Obránce Šmíd si vylepšil střelecký rekord, Fleischmann táhl Floridu

• 18
Nedělní program hokejové NHL odstartoval odpolední duel mezi Columbusem a Edmontonem. Z výhry 6:3 se radovali hostující Oilers, za které se svou pátou trefou sezony prezentoval bek Ladislav Šmíd. V dalším střetnutí řádil Tomáš Fleischmann, jenž bilancí (1+1) pomohl Floridě k remíze v řádné hrací době 2:2. V nájezdech se již ale radovali Islanders.

V konfrontaci posledního s předposledním týmem tabulky Západní konference se radoval ze zisku dvou bodů lépe postavený soupeř, přestože byl Edmonton na ledě Columbusu v pozici hostů.

Kanadský celek uspěl jasně 6:3 poté, co se hned v pěti případech prosadil v prostřední hrací části. Vidět byl zejména útočník Ryan Jones (1+1) a zviditelnil se také Ladislav Šmíd.

Český zadák, jenž si v NHL udělal jméno zejména svou spolehlivou prací v defenzivě, v 35. minutě upravoval průběžné skóre na 3:2 pro Edmonton a docílil už své páté trefy sezony, čímž si opět posunul svůj osobní rekord.

V předchozích pěti ročnících NHL totiž Šmíd vyšel střelecky hned třikrát naprázdno, nejlépe si vedl v nováčkovské sezoně se třemi góly. Celkově měl před začátkem letošní sezony z 331 startů na kontě čtyři zásahy, což už letos s dosavadními pěti trefami ze 76 duelů dokázal překonat.

Fleischmann bodoval ve třetím startu v řadě

Po brankáři Jevgeniji Nabokovi, který zejména v rozhodujících samostatných nájezdech podržel Islanders v utkání na ledě Floridy, byl druhou hvězdou vyhlášen forvard domácích Panthers Tomáš Fleischmann. Kopřivnický rodák se bodově prosadil ve třetím startu v řadě, když figuroval u obou branek svých barev z řádné hrací doby.

Florida se dvakrát utrhla do vedení. V 6. minutě Fleischmann asistoval u trefy Stephena Weisse a v 50. minutě pro změnu sám svým 24. gólem v sezoně upravoval stav na 2:1. New York se ale vrátil do hry zásahem Kylea Okposa z 53. minuty, přičemž ve zmiňovaném penaltovém rozstřelu brankář Nabokov vychytal všechny domácí střelce a Frans Nielsem přisoudil výhru Islanders.

Pittsburgh napravil sobotní debakl výhrou nad Devils

Po vysoké prohře 4:8 z ledu Ottawy si hokejisté Pittsburghu o den později napravili reputaci, když na domácím ledě přehráli 5:2 New Jersey. Podruhé za sebou se gólově prosadil kapitán Sidney Crosby, jenž byl s bilancí (1+1) vyhlášen první hvězdou. Shodný zápis do statistik si odnesl i lídr produktivity soutěže Jevgenij Malkin. Bod za jednu asistenci přibyl i na kontě obránce Zbyňka Michálka.

Holtby vychytal nulu a Ovečkin opět skóroval

Při zranění Tomáše Vokouna z farmy povolaný brankář Braden Holtby v neděli opět nastoupil na místo Michala Neuvirtha a svým výkonem výrazně přispěl k vítězství Washingtonu 3:0 nad Minnesotou. Kanadský gólman pochytal všech 28 ran soupeře a radoval se z první nuly sezony, celkově třetí kariéry v NHL.

Se svým výkonem mohl být spokojen i kapitán vítězů Alex Ovečkin. Ruský reprezentant skóroval už v pátém utkání za sebou a zlepšil se na aktuálních 36 zásahů. Kromě trefy na finálních 3:0 si pak připsal ještě asistenci, přičemž na ledě strávil nadprůměrných 26 minut. Washington dvoubodový zisk posunul zpátky na poslední osmé postupové místo do play-off v tabulce Východní konference.

Výsledek:

Columbus - Edmonton 3:6 (1:0, 1:5, 1:1)
17. Letestu, 28. Nash z trestného střílení, 55. Brassard - 24. R. Jones, 32. Vandevelde, 35. Šmíd, 36. Eager, 40. Gagner, 59. Belanger (Šmíd). Střely na branku: 32:38. Diváci: 12 295.

Washington - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
31. Chimera, 36. M. Perreault, 49. Ovečkin. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18 506.

Florida - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
6. Weiss (Fleischmann), 50. Fleischmann - 39. Moulson, 53. Okposo, rozhodující nájezd Nielsen. Střely na branku: 35:37. Diváci: 16 814.

Pittsburgh - New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
2. Kunitz, 20. J. Staal, 36. Dupuis, 45. Crosby (Z. Michálek), 59. Malkin - 6. Parise, 44. Kovalčuk. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18 601.

Chicago - Nashville 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
46. Stalberg - 7. Halischuk, 16. A. Kosticyn, 26. Hörnqvist, 42. Bouillon, 47. S. Weber, 58. Fisher. Střely na branku: 25:24. Diváci: 21 463.

Anaheim - Boston 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
30. Selänne, 58. Višňovský - 25. Chára, 26. Pouillot, 54. Rolston. Střely na branku: 27:25. Diváci: 17 395.

Phoenix - St. Louis 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
21. Pietrangelo, 45. Backes, 54. Berglund, 55. Reaves. Střely na branku: 20:29. Diváci: 12 585.