CO TO S NÁMI JE? Cristiano Ronaldo je naštvaný, Real Madrid znovu ztratil v boji o titul. | foto: Reuters

Okradli nás, tvrdí Ronaldo. Real je bázlivá mrtvola, píšou Katalánci

• 172
Na tribunu vykázaní trenér José Mourinho a jeho asistent, dva vyloučení hráči... Fotbalisté Realu Madrid cítí po středeční remíze 1:1 na hřišti Villarrealu křivdu. "Okradli nás, prostě nás okradli," vykřikoval Cristiano Ronaldo.

Ale nic dalšího už se španělští novináři od hráčů nebo trenérů Realu Madrid nedozvěděli. Klub fotbalistům nařídil mlčet a kouč Mourinho nešel na tiskovou konferenci.

Na oficiálních stránkách klubu vyšlo jen krátké vyjádření obránce Marcela. Frustrace z průběhu zápasu v něm chybí: "Rozhodčí na nás byl občas přísnější, ale my musíme dát hlavy nahoru a soustředit se na další zápasy."

Real Madrid vedl na hřišti Villarrealu od 62. minuty po gólu Cristiana Ronalda. Jenomže sedm minut před koncem zápasu vyrovnal z přímého volného kopu Marcos Senna.

Tým z hlavního města situaci neunesl. Po druhé žluté kartě byl vyloučen obránce Sergio Ramos, za protesty šel ze hřiště ofenzivní záložník Mesut Özil a rozhodčí vykázal také kouče Mourinha. Ještě před tím sudí poslal pryč i asistenta trenéra Ruie Faríu.

Rozhodčí José Paradas Romero má na Mourinha spadeno. Právě on byl prvním sudím, který v minulém ročníku španělské ligy vykázal portugalského kouče na tribunu. A ve středu to zopakoval.

Navíc do zápisu o utkání napsal, že mu stoper Pepé sprostě nadával. Obránce Realu Madrid se v prvním poločase nesmířil s tím, jak sudí posoudil souboj o míč, po kterém mu tekla krev ze rtu.

Internetový deník Marca.com uvedl, že Real zvažuje možnost podat na Romera stížnost. Prý byl na madridské mužstvo přísnější.

Real Madrid ztratil body podruhé za sebou. I proti Málaze vedl a o vítězství přišel také až v závěru po střele z přímého volného kopu.

Luxusní desetibodový náskok na druhou Barcelonu se tak během necelého týdne smrskl na šest bodů a katalánský deník Sport, který straní Messimu a spol., napsal: "Madrid je bázlivá mrtvola."

"Co by za takový náskok ostatní týmy daly," poznamenal Marcelo. "Jsme v pohodě. Sice jsme nevyhráli, ale v týmu je i tak dobrá nálada."

Boj o titul dostal nový náboj. Tím spíš, že španělskou ligu ještě čeká El Clásico, tedy zápas Barcelona - Real Madrid. Očekávané utkání se hraje za měsíc a podle toho, jak se soutěž vyvíjí, v něm půjde o titul.