BUM. Rvačky v úvodu duelu mezi New York Rangers a New Jersey Devils se

BUM. Rvačky v úvodu duelu mezi New York Rangers a New Jersey Devils se zúčastnili i Ryan Carter (vpravo) a domácí Stu Bickel | foto: AP

• 82
New York (Od zpravodaje MF DNES) - Jako by člověk nebyl na hokeji, ale v newyorské Madison Square Garden se odehrával typicky americký wrestling. Jen tři vteřiny po úvodním buly se totiž v nočním zápase tradičních rivalů New York Rangers a New Jersey Devils strhla hromadná bitka, po které se musel pár minut čistit led od krve.

"Byl jsem překvapenej, co se to děje. Nikdo mě nevaroval, takže jsem docela koukal, když kolem mě padaly rukavice dolů," říkal obránce New Jersey Marek Židlický.

Ten byl jeden z mála, kdo se do rvačky nezapojil a sledoval ji na ledě zpovzdálí. Jinak ale přes 18 tisíc lidí aplaudovalo málo vídanému kousku. Devils totiž do zahajovací sestavy poslali své ranaře, a tak Rangers udělali při psaní sestavy to samé.

"Pak už bylo jasné, že se něco zajímavého strhne," věděl Patrik Eliáš, další český hráč Devils.

Na úvodní vhazování tak ze strany Devils šel Ryan Carter, za Rangers nezvykle obránce Stu Bickel. A jen co dopadl puk na led, už oba hráči odhazovali hokejky i rukavice a pustili se do sebe. Po minutě ale hůř skončil Carter, kterému jeho sok zlomil nos. Jenže mezitím pěsti létaly i mezi dalšími dvěma dvojicemi.

"Už jednou se to takhle v sezoně stalo, je to součástí zápasů proti Rangers. Je to taková show," řekl Eliáš po zápase, který Devils nakonec prohráli 2:4. "Myslím si, že jsme byli vyburcovaní trošku až moc, což bylo znát v první třetině, kdy jsme dělali zbytečné chyby."

Bitku pak těžce nesl domácí trenér John Tortorella, který ze střídačky nadával svému protějškovi, po zápase se ale k události nechtěl vyjadřovat. Nejspíš i proto, že nic podobného se v duelu neopakovalo.