Slávistický obránce Martin Latka čelí přesile fotbalistů Dukly. Nejblíž má k

Slávistický obránce Martin Latka čelí přesile fotbalistů Dukly. Nejblíž má k němu Jan Vorel. | foto: MF DNES

Dukla Praha - Slavia 0:0, slávisté zapomněli dávat góly

• 130
Fotbalisté Slavie pod novým trenérem Martinem Poustkou neprohrávají, ale ani nedávají góly. I napodruhé pod jeho vedením remizovali 0:0. Tentokrát na stadionu Dukly Praha. Po 21. ligovém kole tak zůstávají na desátém místě tabulky.

"Věřím, že je jen otázkou času, kdy to prostřelíme, a potom to třeba někdo hodně odnese," uvedl po utkání Poustka, jehož tým čeká v sobotu tentokrát velké derby se Spartou.

Slavii trápí rozsáhlá marodka. V malém pražském derby nemohli nastoupit Čontofalský, Škoda, Pospěch, Koreš, Frejlach a kvůli žlutým kartám také Milutinovič.

Do základní sestavy se tak poprvé v jarní části ligového ročníku dostal veterán Vlček. A na lavičce byl ofenzivní záložník Veselý, vnuk slavného Františka Veselého staršího.

Ale ani Vlček svému týmu ke gólům nepomohl. Slavia se netrefila už 210 minut. Její hráči se ze vstřelené branky radovali na jaře jen dvakrát (s Mladou Boleslaví prohráli 2:3).

Utkání Dukla versus Slavia ve videoreportáži

Pár šancí si přitom Slavia vytvořila. Už v šesté minutě napřáhl z jedenadvaceti metrů kapitán Jarolím, s jehož střelou měl domácí brankář Rada velké problémy. Za dorážkou se hnal devatenáctiletý záložník Hurka, před kterým ovšem včas zakročil bývalý slávista Gedeon.

O chvíli později po rohovém kopu hlavičkoval stoper Latka, ale vedle.

Zápas provázely nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách. Proto diváci, kterých na Julisku dorazily rekordní čtyři tisíce, moc šancí neviděli. Zvlášť ve druhém poločase gólové příležitosti chyběly. Pár nepříliš nebezpečných střel z dálky, jinak nic.

Z šancí ve druhém poločase stojí za zmínku snad jen úprk domácího Lietavy, kterého se slávistická obrana neúspěšně snažila vystavit do ofsajdu. Jenomže útočník po dlouhém sprintu neměl dost sil a navíc se k němu rychle blížili hostující stopeři, a tak se na hranici pokutového území rozhodl pro střelu, která letěla několik metrů vedle tyče.

O vzruch v úplném závěru utkání se postaral domácí stoper Vorel, jenž v pokutovém území zastavil Trubilovu střelu rukou vytrčenou daleko od těla. Sudí Váňa však penaltu nenařídil.

Za Duklu nastoupilo šest hráčů, kteří dříve hrávali právě ve Slavii - Gedeon, Vorel, Vrzal, Hanousek, Pázler a Hašek. Také trenéři Kozel a jeho asistent Suchopárek zažili nejúspěšnější roky kariéry v Edenu.

Slavii se sice nedařilo v útoku, ale v defenzivě pracovala spolehlivě. Přesto se Dukla před přestávkou do několika šancí dostala. Tu největší spálil v 9. minutě slovenský útočník Lietava, jenž si u vzdálenější tyče počkal na centr a z voleje vystřelil. Hostující gólman Berkovec se však stihl přesunout včas.

Dukla je spolu s Českými Budějovicemi jedním ze dvou týmů, které na jaře ještě neprohrály. Po třech výhrách a dvou remízách se drží na šesté příčce ligové tabulky. Na třetí místo zaručující postup do předkola Evropské ligy ztrácí devět bodů.

Stejný bodový rozdíl dělí desátou Slavii od sestupových příček.

"Celý zápas to byla taková přetahovaná, řekl bych, že každý chvilku tahal pilku. Myslím si, že ani jedno mužstvo neustoupilo od toho svého způsobu hry," řekl na tiskové konferenci Luboš Kozel, kouč Dukly.