NEPŘEKÁŽEJ. Jablonecký fotbalista Karel Piták (vlevo) se v zápase proti Plzni přetahuje s Danielem Kolářem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Sparta mě nezajímá, důležité jsou naše výkony, tvrdí plzeňský Kolář

• 35
Do konce prvního poločasu zbývaly poslední vteřiny. Vtom se v pokutovém území nejlépe zorientoval plzeňský záložník Daniel Kolář a poslal míč do sítě. Na hřišti Jablonce tak zpečetil vítězství 2:0 a ponechal svůj tým ve hře o titul.

"Už před prvním gólem střílel Milan Petržela levačkou dobře k tyči, ale Michal Špit to chytil. Podruhé už mu to ale vyšlo, trefil to na jedna nula moc pěkně. Při mém gólu jsem pak nejprve hlavičkoval a trefil jsem obránce před sebou, ale míč se ke mně odrazil a se štěstím jsem to poslal do brány. Za to jsem moc rád," popsal plzeňský Daniel Kolář.

Utkání Jablonec versus Plzeň ve videoreportáži

S čím jste do Jablonce jeli po domácí porážce 0:4 s Olomoucí, která pro vás byla asi hodně krutá?
Jednoznačně s tím, že tady chceme uhrát dobrý výsledek a pokud možno vyhrát. Byl to jeden z těch klíčových zápasů o čelo ligy a pro nás jsou ty tři body hodně důležité, protože jsme Jablonci odskočili.

Zápas rozhodly dva góly v závěru prvního poločasu.
Góly jsou vždycky zlom zápasu a teď to nebylo jinak. Myslím, že v první půli Jablonec žádnou šanci neměl. Zvládli jsme ji velice dobře a zaslouženě jsme vedli. Ve druhém poločase už jsme spíš dost bránili výsledek a nedařilo se nám tolik dopředu. Ale i přesto jsme si dokázali vypracovat velkou šanci, po které to mohlo být tři nula. Takhle z toho bylo drama do konce, ale řekl bych, že jsme stejně zvítězili zaslouženě.

Boj se Spartou o titul se pořád přelévá, ona vyhrála v pátek, vy pak v Jablonci, ztráta je stále devět bodů. Je šance ji ještě dostihnout?
Ta šance je samozřejmě pořád, do konce ligy zbývá devět kol. My jsme si sice říkali, vyhrajeme na Spartě a hrajeme o titul, ale pak nevyhrajeme doma s Olomoucí. Myslím, že základ toho, abychom uspěli, je, abychom se koukali jen sami na sebe a ne doprava doleva. Musíme si uhrávat to, co potřebujeme.

Takže co Sparta na čele, sledujete ji?
Jak říkám, Sparta mě nezajímá. Stejně jako mě nezajímá třeba Ostrava. Mě zajímají jen naše výkony a pak uvidíme na konci, jak to dopadne.

S Jabloncem má Plzeň dlouhodobě velice pozitivní bilanci. Čím to, že je to pro vás tak oblíbený soupeř?
Vyhovuje nám proto, že se snaží také jako my hrát ofenzivní fotbal a útočit. Není ze spodu tabulky a nehraje s deseti lidmi vzadu. To ho samozřejmě šlechtí. Zatím se nám na Jablonec daří a doufám, že to bude pokračovat.