STŘELEC A HLÍDAČ. Za míčem se žene Leronard Kweuke, autor druhého gólu (vlevo), a ostravský stoper Benjamin Vomáčka. | foto: ČTK

Na Spartě jsme měli na víc, mrzí porážka ostravského obránce Vomáčku

• 42
Počet kol zbývajících do konce ligového ročníku se neúprosně krátí a fotbalisté Baníku Ostrava se stále nemůžou dostat ze sestupových příček. Nepolepšili si ani v páteční předehrávce 21. kola na Spartě, kde prohráli 0:2. "Měli jsme na víc," litoval stoper Benjamin Vomáčka.

Utkání Sparta versus Baník Ostrava ve videoreportáži

Sparta vás nepřejela, v prvním poločase jste ji ani nepouštěli do šancí. Mrzí vás porážka o to víc?
Za stavu nula nula jsme měli dvě šance. Jednu vyloženou a jednu takovou pološanci. Sparta nás potom potrestala, že jsme ani jednu neproměnili. Je to škoda, předvedli jsme dobrý výkon, ale stejně nemáme ani bod.

Inspirovali jste se taktikou Žižkova, který se proti Spartě také soustředil na obranu?
To ne, Žižkov jsme za vzor určitě neměli. My chceme hrát vlastním stylem a v prvním poločase se nám to dařilo.

Co zápas rozhodlo - první gól, nebo zranění Václava Svěrkoše?
Zranění Václava Svěrkoše nás poznamenalo, to je jasné. V tu chvíli jsme prohrávali jen jedna nula a s výsledkem jsme ještě mohli něco dělat. Ale Sparta se prvním gólem uklidnila a začala hrát jinak. Každopádně zlomové podle mě bylo spíš to, že jsme na začátku druhého poločasu neproměnili alespoň jednu z těch našich dvou šancí.

NEZBLOKOVAL. Sparťanský záložník Peter Grajciar (vlevo) pálí, skluz ostravského Lukáše Droppy přišel pozdě.

SOUBOJ STŘÍDAJÍCÍCH. Za míčem se otáčejí Andrej Kerič ze Sparty (vpravo) a ostravský Tomáš Vrťo.

Cítíte, že se oproti podzimu zlepšujete?
To cítíme, ale i tak máme málo bodů. Myslím, že i na Spartě jsme měli na víc, než jsme předvedli.

Liga vstoupila do poslední třetiny. Jaké jsou šance Ostravy na záchranu?
Pořád se hraje o hodně bodů. Když budeme pokračovat v těchto výkonech a začneme hrát víc dopředu, tak góly dáme a body začneme získávat.