CO SE TO DĚJE? Jako by plzeňský kouč Pavel Vrba nemohl uvěřit. Jeho tým doma...

CO SE TO DĚJE? Jako by plzeňský kouč Pavel Vrba nemohl uvěřit. Jeho tým doma vysoko podlehl. | foto: ČTK

Po euforii na Spartě jsme dopadli tvrdě na zem, lituje Vrba debaklu

• 240
Domácí prohru 0:4 s Olomoucí se kouč plzeňských fotbalistů Pavel Vrba zdráhal pochopit. "Musím přiznat, že jsme dostali za vyučenou, vítězství Olomouce bylo zasloužené," řekl po debaklu s týmem hrajícím o záchranu.

Plzeň chtěla navázat na výhru nad vedoucí Spartou, v případě vítězství by na ni nadále ztrácela šest bodů. Místo toho však přišla nečekaná ztráta. Západočeši na svém stadionu ve druhém poločase zkolabovali a inkasovali čtyři branky.

Olomouc je v ligové sezoně teprve druhým mužstvem, kterému se podařilo porazit Plzeň na její půdě. Horváth a spol. podlehli ve Štruncových sadech doposud jen Spartě, a to v srpnu.

"Ve druhém poločase jsme Olomouci dovolili, aby rozhodla," kroutil hlavou kouč Vrba na tiskové konferenci. "V prvním poločase jsme ještě měli šance, ale druhou půli zvládla Olomouc mnohem lépe. Celkově byla lepším týmem," uznal osmačtyřicetiletý trenér.

Utkání Plzeň versus Olomouc ve videoreportáži

Jak si vysvětlujete tak vysokou prohru?
Tím, že jsme nedali kontaktní gól. Petržela měl šanci snížit na dva jedna, ale přestřelil prázdnou bránu. Naše obrana byla nedůsledná, proto jsme dostali čtyři branky. A mohli jsme jich dostat ještě víc.

Proč obrana se třemi reprezentanty tak chybovala?
Co se týče defenzivy, nesplňovala naše hra vůbec nic. Olomouci jsme dovolovali jednoduše chodit do brejkových situací. Takřka každá střela soupeře byla gólová. A to nás ještě několikrát podržel gólman Pavlík.

Váš tým měl opět velké problémy s koncovkou.
Kdyby dal Ďuriš v prvním poločase jednu ze svých dvou vyložených šancí gól, tak to mohlo být jinak. Ale ve druhém poločase byla Olomouc lepší a my jsme v některých situacích vyhořeli.

Co znamená tato prohra v boji o titul?
V tomto ohledu znamená strašně moc. Je vidět, že v lize jsou mužstva, která mohou porazit kohokoli. Předposlední tým porazil mužstvo hrající o poháry. Tenhle zápas je pro nás obrovské ponaučení. Po euforii, když jsme minulý týden vyhráli na Spartě, jsme dopadli tvrdě na zem.