POZOR, KOPU VYSOKO. Jablonecký obránce Petr Zábojník se snaží zastavit slávistického útočníka Jiřího Böhma. | foto: ČTK

Slavia - Jablonec 0:0, domácí ani bez Straky sérii bez výhry nezlomili

• 90
Ani bez trenéra Františka Straky, který v týdnu rezignoval, se fotbalistům Slavie nepodařilo zlomit sérii bez vítězství. Pod dočasným koučem Martinem Poustkou ve 20. kole remizovali 0:0 s Jabloncem a na výhru čekají už sedm zápasů.

Utkání Slavia versus Jablonec ve videoreportáži

Slavia sice gól nedala, ale prezentovala se svěžím výkonem. Jablonec v Edenu nebyl lepším týmem.

Domácím se navíc během zápasu zranili hned dva hráči. V prvním poločase musel ze hřiště útočník Škoda, po přestávce nemohl pokračovat ani brankář Čontofalský.

"Musím klukům poděkovat za výkon. Svoji roli sehrálo i publikum, které nás celý zápas hnalo za vítězstvím. Myslím, že kluci jim kromě toho gólu nezůstali nic dlužni. Hráli obětavě a s nasazením," řekl slávistický trenér Poustka.

Poustka, v šestatřiceti letech druhý nejmladší kouč, který v poválečné historii vedl Slavii v prvoligovém duelu, ve své premiéře pozměnil jedenáctku hned na šesti postech.

Pražané začali s nasazením, jako by je Strakova rezignace povzbudila. Ve středu hřiště byli rychlejší, důraznější a většinu první půle měli územní převahu. Jenže znovu selhávali v koncovce.

V osmé minutě v první velké šanci střílel Blažek po centru rovnou z voleje, ale Špitovu branku v dobré pozici minul.

Jablonec pak na chvíli vyrovnal hru a ve 23. minutě byl blízko k tomu, aby na stadionu, kde vyhrál poslední čtyři zápasy, otevřel skóre. Piták, jeden z šesti jabloneckých hráčů základní sestavy, kteří v minulosti působili ve Slavii, utekl po pravé straně a křížnou střelou jen těsně minul tyč.

O dvě minuty později se na druhé straně blýskl Špit. Nitrianského střela byla přesná, ale jablonecký gólman konečky prstů stačil zasáhnout.

Chvíli před pauzou zahodili slávisté asi největší šanci: Milutinovič si na malém vápně zpracoval míč a pak bombou překopl břevno.

Do druhé půle vstoupil Jablonec lépe. Dlouho neviditelný nejlepší ligový kanonýr Lafata se v 52. minutě po rohu procpal hlavou k zakončení a chyběl mu kousek, aby se dočkal jednadvacátého gólu v sezoně.

Domácí ovšem znovu přidali a Jablonec jen s vypětím sil přestál několik závarů ve svém vápně. Štěstí měli hosté především v 59. minutě, kdy Milutinovičovu dorážku mířící do sítě odvrátil Eliáš.

Severočeši ale postupně slávistický nápor rozmělnili a zbytek zápasu se odehrál hlavně mezi šestnáctkami.

"Jsem přesvědčen, že remíza je asi zasloužená. Kvalita pokulhávala za bojovností a nasazením, obě mužstva byla lepší v obraně než v útoku. Pro nás ten bod zásadní význam nemá, máme cíle dostat se do pohárové Evropy a chtěli jsme tu hrát na výhru," uvedl po utkání jablonecký trenér František Komňacký.