VELKÁ RADOST. Ještě v 90. minutě prohrávali, ale díky dvěma trefám v nastaveném čase liberečtí fotbalisté zápas otočili. Proto měli takovou radost. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

• 7
Už běžela 92. minuta zápasu, kvapem se blížil konec. Fotbalisté Liberci prohrávali s Mladou Boleslaví, ale bojovali až do úplného závěru. Vyplatilo se - dvěma góly výsledek otočili. Podívejte se na všechny důležité momenty 20. kola.

Liberec - Mladá Boleslav 2:1

Šlágr kola nabídl bláznivý závěr zápasu. Mladá Boleslav vedla 1:0, ale nakonec z Liberce neveze ani bod. Domácí totiž dvěma góly v nastavení výsledek otočili. "Spáchali jsme fotbalovou sebevraždu," hlesl po utkání boleslavský trenér Koubek.

Plzeň - Olomouc 0:4

Obhajoba titulu se Viktorii Plzeň pořádně vzdálila. Nepříjemně ji zaskočila Olomouc, která úřadujícímu šampionovi uštědřila debakl 4:0. O góly se postarali Navrátil, Schulmeister, Varadi a Podaný.

Viktoria Žižkov - Sparta 0:2

Sparta už zase vítězí. Po dvou porážkách zabrala a v páteční předehrávce vyhrála 2:0 na hřišti posledního celku tabulky Viktorie Žižkov. V prvním poločase se trefil mladý záložník Přikryl, po přestávce pojistil vedení Kweuke.

Slavia - Jablonec 0:0

Ani bez trenéra Františka Straky, který v týdnu rezignoval, se Slavii nepodařilo zlomit sérii bez vítězství. Pod dočasným koučem Martinem Poustkou remizovala 0:0 s Jabloncem a na výhru čeká už sedm zápasů.

Slovácko - Bohemians 3:2

Trenér Jozef Weber začal v Bohemians 1905 porážkou. Jeho tým podlehl na hřišti Slovácka 2:3. Domácí si tak připsali první jarní body, zatímco mužstvo z pražských Vršovic dál padá do bojů o záchranu.

Hradec Králové - Dukla Praha 0:2

Jarní neporazitelnost Dukly Praha pokračuje, tentokrát vyhrála 2:0 v Hradci Králové. O tři body se svými góly ve druhém poločase postarali Švejdík a Malý.

Ostrava - České Budějovice 1:1

Důležitý zápas o záchranu neměl vítěze. Baník Ostrava remizoval 1:1 s Českými Budějovicemi, které tak pokračují v jarní neporazitelnosti. Domácí se zase alespoň na čas posunuli ze sestupové předposlední příčky.

Příbram - Teplice 0:0

Na podzim fotbalisté Příbrami udivovali atraktivním útočným stylem, ale na jaře zapomněli dávat góly. Nevstřelili ho ani v dohrávce 20. kola, ve kterém doma bez branek remizovali s Teplicemi.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37